Magazin

Yurdum insanı UFO'lara sardı

Yurdum insanı UFO'lara sardı

Sirius Uluslararası UFO merkezi, 'yoğun ilgi üzerine' Anadolu çapında genişleme kararı aldı. Müzenin kurucusu ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği Başkanı Haktan Akdoğan, Anadolu'dan kendilerine yönelik yoğun talep bulunduğunu söylüyor.

Dünyada sadece üç yerde kurulan ve Türkiye merkezi İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Sirius Uluslararası UFO Müzesi, Anadolu'da da şubeler açma kararı aldı. Böylece Anadolu insanının gökyüzündeki tanımlanamayan cisimler hakkında bilgi edinebileceğini savunan UFO'cular, ayrıca kendi 'tanımlanamayan uçan obje' tanıklıklarını anlatma fırsatı da bulacaklar. Müzenin kurucusu ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği Başkanı Haktan Akdoğan da, Anadolu'dan kendilerine yönelik yoğun talep bulunduğunu söylüyor.

Diyarbakır'dan Van'a...
Türkiye'nin dört yanında 98'i temsilcileri olmak üzere toplam 323 gönüllüleri bulunduğuna dikkat çeken Akdoğan, şöyle konuşuyor: "Van, Uşak, Erzurum ve Sivas'ta bile temsilcilerimiz var. Diyarbakır'dan da yeni bir başvuru oldu. Şimdi müzeleri açacağız. Büyük talep var. Arşivimizi, maketlerimizi, ismimizi vereceğiz. Müzeyi açmak isteyen arkadaş sadece mekânı sağlayacak." Yaklaşık bir yıl önce açılan Beyoğlu'ndaki müzede, uzay araçları ve canlıları iddialarına delil olarak gösterilen belge, fotoğraflar ve hatta 'görenlerin şahitliğinde hazırlanmış uzaylı maketleri' de yer alıyor.
Yayın tarihi: 02.04.2003
373
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.