Magazin

Yozgatlı küfür etmemeye çalışacak

Yozgatlı küfür etmemeye çalışacak

Yozgat´ta vatandaşların büyük bölümümün küfürlü konuştuğuna dikkati çeken Yozgat Emniyet Müdürlüğü "Küfürü Bırak, Saygını Kazan" kampanyası başlattı. Kampanya dahilinde işyerleri, kahvehane, lokal, okul, toplu taşıma araçlarına afişler asılacak.

Yozgat Emniyet Müdürü Mehmet Akif Acarlı, Yozgat´ta insanların genel ve alışkanlığa bağlı olarak küfürlü konuştuklarına şahit olduklarını söyledi. Acarlı, toplu kullanım alanlarında da küfürlü konuşmalara tanık olunduğunu ifade ederek, "Bu alışkanlıktan insanlarımızın vazgeçmesi gerekir. Büyüklerimizin kendi aralarındaki bu tür küfürlü konuşmalar, küçükleri de ister istemez olumsuz yönde etkiliyor" dedi. Küfürü önlemek için farklı düşünceler geliştirdiklerini kaydeden Acarlı, "Küfürü Bırak, Saygını Kazan adlı kampanya başlatmayı uygun gördük. Hazırlattığımız afişlerimizi uyarı niteliğinde, işyerleri, kahvehane, lokal, okul, toplu taşıma araçlarına astıracağız. Bu uyarımız, sanıyorum ve umuyorum ki, birilerinin dikkatini çeker. Bu kampanya ile bir kişinin bile küfürlü konuşma alışkanlığına son vermesini sağladığımız zaman mutlu olacağız" diye konuştu.
Yayın tarihi: 28.03.2003
561
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.