Magazin

Yılmaz Erdoğan yine rekor peşinde

Yılmaz Erdoğan yine rekor peşinde

'Organize İşler'in oyuncularıyla basın toplantısı düzenleyen Yılmaz Erdoğan, "Hedefimiz yine seyirci rekoru kırmak" dedi.

Sanatçı Yılmaz Erdoğan, senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Organize İşler' adlı filmini Tophane'de tanıttı.
3,5 milyon dolar bütçeli filmde, Erdoğan ile Cem Yılmaz birbirine düşman iki çete liderini canlandırıyor. Demet Akbağ, Altan Erkekli, Tolga Çevik, Özgü Namal, Başak Köklükaya, Ebru Akel, Özkan Uğur, Erdal Tosun da filmin diğer oyuncuları. Ayrıca 72 oyuncu ve 1500 figüran rol alıyor.

Senaryoyu 'şu ana kadar yazdığım en komik hikaye' sözleriyle özetleyen Erdoğan 'Yeraltı ve suç dünyasıyla ilgili bir hikaye kurmuştuk. İstanbul suç şehrine dönüşmeye başladı. Bu durumdan 'yerli Süpermen gelse kurtarabilir mi?' dedik. Yaptığımız en komik hikaye bu oldu. Bundan sonraki projem ise Yassıada'yı çekmek.' Yılmaz Erdoğan kadroya kızı Berfin'i de dahil etti. Erdoğan daha önce Vizontele Tuuba'da bir sahnede rol alan Berfin'le ilgili 'Burada ciddi bir rolü ve kompozisyonu var.

Berfin sinemaya başladı diyebiliriz. Biz Berfin'e torpil geçmedik. Bizde kim hangi rolü iyi oynarsa o rol onundur' dedi. Erdoğan, Cem Yılmaz'ın hangi rolde olduğunun sorulması üzerine 'Çok ağır bir mafya babasını oynuyor' dedi. Filmin, Ocak 2006'da vizyona girmesi planlanıyor.
Yayın tarihi: 13.07.2005
418
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.