Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yıllara meydan okuyorlar

Yıllara meydan okuyorlar

40'lı yaşlardaki 'kağıt bebekler' yıllara meydan okuyor. Evlenip, çocuk doğurduktan sonra bile incecik kaldıkları için, yaşları kariyerlerine köstek değil destek oluyor.

Yıllara meydan okuyan güzellerin fotoğrafları sağ taraftaki Foto Galeri'de!

Fransız Paris-Match dergisi, yeni sayısında şarap gibi yaşlandıkça güzelleşen modelleri mercek altına aldı. 39 yaşındaki Estelle Lefebure ve 35'lik Claudia Schiffer'le yaş konusunda söyleşi yapılan dergide, zamana meydan okuyan diğer güzellere de yer verildi.

Güzellikleriyle dünyayı büyüleyen top modeller kendilerini, kariyerlerini ve özel hayatını anlattı. Hepsinin ortak noktası da zirveye çıkarken çok sıkı çalışmaları...

Hayatımın en güzel dönemi
Bir yıl sonra 40 yaşına basacak olan Estelle, hâlâ zirvede olmasını disiplinli çalışmasına ve kendine iyi bakmasına bağlıyor.

* Vücudumun güzelliğini korumasının sırrı, bu konuya çok dikkat etmem. Bu sadece işimden kaynaklanan bir durum değil; şimdiye kadarki yaşam biçimimle de ilgili.

* İşimde kusursuz bir profesyonelliğe erişmek için yıllar boyunca çok sıkı çalıştım. Ama kariyerim boyunca, kimseyi kandırmadım. Kendimi başka biriymişim gibi göstermedim. Doğallığımı hep korumaya çalıştım. Başarımın bir sırrı da bu!

Olgunluk iyidir
* Sinemaya başladıktan sonra, kariyerimle ilgili endişelerim de tamamen değişti. Bir kısa metrajlı, bir de uzun metrajlı filmde rol aldım. Sinema, modellikten, objektifin karşısına geçip poz vermekten çok farklı. En büyük destekçim ise, eşim Arthur.

* Şimdi 20'li yaşlarımı özlesem de, hayatımın en güzel dönemlerini yaşadığıma inanıyorum. Eskiden New York'taydım, çok hareketli bir hayatım vardı. Şimdiyse bambaşka bir yönümü keşfetmiş gibiyim. Olgunlaşmak ve deneyim kazanmak insanı farklılaştırıyor.

Yaşıtlarımdan daha olgundum
Chanel'den Versace'ye dek tüm büyük firmalarla çalışan Claudia Schiffer, bu kez de Mango'nun 2005 sonbahar-kış kreasyonu için poz verdi. Schiffer, 17 yaşında başlayan kariyeri ve hayatı hakkında şunları anlatttı:

* Yaşıtlarımdan daha çabuk olgunlaştım. 17 yaşında, arkadaşlarımın hayal bile edemeyeceği şeyleri yapmıştım; Atlantik'in diğer yakasına gitmiştim, otellerde gecelemiştim, defilelere çıkmıştım. Günün hangi saati olursa olsun, her ihtiyaç duyduğumda annemi arardım; telefonu her zaman açardı. Bu, bana büyük bir cesaret ve güç verirdi.

* Bir aile kurduktan sonra, aktris olma fikrinden tamamen vazgeçtim. Bir film çekimi için iki ya da üç ay ailemden uzak kalmam söz konusu bile olamaz.

Erimeye başladım
* Modellik yapmanın iyi tarafı, ne zaman çalışacağınıza karar verebilme lüksünüzün olması. Dahası, bir fotoğraf çekimi en fazla iki ya da üç saat sürer.

* Bu meslekte beni asıl zorlayan, utangaçlığımdı. O konuda Karl Lagerfeld'in bana büyük yardımı dokundu. Karl bana hep "Seni olduğun halinle seviyorum, sakın değişme, hep kendin ol" derdi.

* Hamileliğimden sekiz ay sonra nasıl olup da bu kadar inceldiğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Doğumdan sonra deyim yerindeyse erimeye başladım! Daha da komiği, o dönemden beri ne istersem onu yiyorum. Buna rağmen tek gram dahi almadım.

Cindy Crawford
Meksika'da bir reklam çekimi sırasında görüntülenen Cindy Crawford, her zamanki gibi yine çok formda. Ünlü model, 'Waterfalls' adlı parfümünün tanıtımı için poz veriyor. Cindy, poz verirken genç kız gibi duruyor.

Naomi Campbell
35 yaşında olan Naomi Campbell'ın sektöründeki işleri, ünlü mankenin tüm zamanını almıyor. Campbell şu sıralar oyunculuğa da bir hayli ısınmış durumda.

Elle Mcpherson
41 yaşında olan Elle Mcpherson'ın geçen ay tatildeyken çekilen fotoğrafı, ünlü mankenin sahip olduğu 'dünyanın en güzel vücudu' sıfatını şimdiye kadar hiç olmadığı kadar çok hak ettiğini bir kez daha ortaya koydu.
312
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.