Magazin

Yıllar önce bozdu, şimdi düzeltmeye geliyor

Yıllar önce bozdu, şimdi düzeltmeye geliyor

Geceyarısı Ekspresi filminin yönetmeni Alan Parker, bu kez Türkiye'nin imajını düzeltecek bir sinema projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Birdy, The Wall, Evita, Mississippi Yanıyor, Şeytan Çıkmazı gibi başyapıtların yaratıcısı olmasına rağmen Türkiye'de 'Geceyarısı Ekspresi' filminin yönetmeni olarak tanınan İngiliz yönetmen Alan Parker, Türkiye'ye geliyor. Mustafa Erdoğan'ın 'Anadolu Ateşi' gösterisinden yola çıkarak, Türkiye'nin kültürel yapısını önplana çıkaran bir film çalışması için teklif götürülen Parker, yönetmen Sinan Çetin'in aracılığıyla görüşmelere başladı.

Parker'a teklif götürülmesini ve görüşmeleri çok gizli bir şekilde yürüttüklerini vurgulayan Sinan Çetin, 'Nereden aldınız bu haberi, aklım almıyor. Çalışmayı çok gizli sürdürüyorduk. Projeyi kendisine sundum. Şu anda çekim tarihi kesinleşmedi. Parker'ın çalışmaları dolayısıyla şu anda tarih belli olmadı' dedi. Çetin, 'Eğer Parker'la bu projeyi gerçekleştiremezsek, en az onun kadar dünya çapında bir yönetmenle bu projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.09.2004
384
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.