Magazin

Yılın 'servet kazandıran' filmleri

Yılın 'servet kazandıran' filmleri

Başrolünü Johnny Depp'in üstlendiği 'Karayip Korsanları', 2006 yılını hasılat gemisini servetle doldurarak kapattı.

'Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı-Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest', dünya çapında 1 milyar 60 milyon 332 bin 628 dolar gişe hasılatı yaparak yılın en çok izlenen filmi oldu. Sinema portalı internet Movie Database'in yıllık verilerine göre, yılın en çok gişe yapan filmleri listesi şöyle:

1- Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı/Pirates of The Caribbean: Dead Man's Chest (Gore Verbinski): Türkiye'de de ilgiyle izlenerek hasılat rekorları kıran "Karayip Korsanları-Ölü Adamın Sandığı", 1 milyar 60 milyon 332 bin 628 dolar gişe hasılatına imza attı. Film, bu hasılatıyla tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden üçüncü filmi unvanına da kavuştu.

Tüm zamanların en çok izlenen filmi unvanına 1 milyar 835 milyon 300 bin dolarlık hasılatıyla 1997 yapımı 'Titanic' sahip bulunuyor. Bu yapımı, 1 milyar 129 milyon 219 bin dolarlık gişe hasılatıyla 'Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü' isimli film izliyor.

'Karayip Korsanları' serisinin yönetmenliğini Gore Verbinski üstlenirken, yapımda Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley rol almıştı.
Yayın tarihi: 30.12.2006
699
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.