Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yıldız'la Derya Tuna atıştı

Yıldız'la Derya Tuna atıştı

Basında İbrahim Tatlıses'in bir süre önce evlendiği Ayşegül Yıldız'la ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Ayşegül Yıldız'dan iddialara yanıt geldi.

İddialardan biri Ayşegül Yıldız'ın sert bir patron olduğu, şirketin çaycısının işine son verdiği, geç kalanların maaşından kesildiği, internet kullanımının kısıtlandığı, hasta olan personele doktor izninin verilmediği ile ilgiliydi.

Bir diğer iddia da Derya Tuna'nın işlettiği Tatlıses Kebap'ın veresiyesinin Ayşegül Yıldız tarafından kesildiği üzerineydi.

Ayşegül Yıldız, "Ayşegül Tatlıses" imzalı bir basın açıklamasında bulundu. Yıldız, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugüne kadar hiçbir konuda konuşmamış olmama rağmen birkaç gündür hakkımda çıkan olumsuz haberlere bir açıklama yapmanın uygun olacağını düşündüm.

Şirket içinde yürütülen politika sadece şahsımın değil, şirket yöneticileriyle ortak alınan ve İbrahim Bey’inde onayladığı kararlardır. Bu tedbirlerin alınma sebebi de bazı arkadaşlarımızın şirket iyi niyetini suistimal etmeleri ve işlerine düzenli gelip gitmemeleridir. Devlet daireleri haricinde özel sektörde çalışan bütün şirketler cumartesi günü çalışır. Ve bu mesai SGK’nın belirlediği çalışanların mesai saatleri kapsamında normal olarak yapılır.

"MAAŞTAN KESİLMEDİ"
Şirkette çalışan arkadaşlarımızın menfaatlerini korurken, eşimin ve şirketlerinde menfaatlerini korumakla yükümlüyüm. Parmak izi okuyucu öncelikle güvenlik daha sonra çalışanların giriş-çıkış saatlerini kontrol amaçlı konmuş, fakat çok fazla eksik mesai olmasına rağmen bugüne kadar kimsenin maaşından tek kuruş kesilmemiş, sadece sözlü uyarı yapılmıştır. Kaldı ki İbrahim Bey’in evlenmeden önce yaptığı ailevi ödemelerin hiçbirinde değişiklik ve aksama olmamış, ödemelerde aynen yapılmaya devam etmektedir. Bunun aksini de ne bir bayan olarak ne de vicdanlı bir insan olarak kendi insanlığıma yakıştıramam.

Tatlıses Kebap adına günlük alınan malzemelerin tamamının ödemesi günlük yapılmaktadır. Ve bütün şubelerden de günlük tahsil edilmektedir. Bütün şubelerde aynı politika senelerdir devam etmektedir.

Gazetelerde çıkan sert patroniçe yakıştırmalarını Allah korkusu olan ve yine Allah korkusundan adaletli davranmaya çalışan biri olarak çok üzülerek okudum. Yansıtılan karakter benim kişilik ve mizacıma çok ters olmakla beraber çok üzücüdür.

Ayşegül Tatlıses"

DERYA TUNA'DAN AÇIKLAMA
Öte yandan Ayşegül Tatlıses Derya Tuna ile ilgili iddialara basın açıklamasında yer vermedi. Tuna, işlettiği Tatlıses Kebap ile ilgili olarak Sacit Aslan'a açıklama yaptı. Tuna, "Bu haberler doğru. Böyle bir ihtarname aldım. Ben İbrahim Bey’in bu ihtarname ile ilgili bilgisi olduğuna inanmıyorum. Şunu söylemek isterim ki İbrahim Bey bu olaylar olmadan önce bu dükkanı kendisi tutup, depozitini ödeyip sanki içine doğmuşçasına İdo için açmak istedi.

Fakat herkesçe malum talihsiz olay yaşanınca ben dükkanı açmamayı düşündüm. Bunu da İbrahim Bey ile paylaştım. Kendisi de bana ’Hayır o dükkan açılacak’ dedi. O zamanlarda içinde bulunduğumuz üzüntülü durum nedeniyle İbrahim Bey’den para isteme gibi bir şey aklıma bile gelmedi çünkü hepimiz onun sağlığı ile ilgileniyorduk. Ben de bir bankadan kredi kullanıp İbrahim Bey’in isteği doğrultusunda dükkanı açtım.

İyi ki de açmış Allah razı olsun. Çünkü ben bu dükkanın geliriyle üniversite ikiye giden oğlumun okul parasını ödedim. Gerçekten Allah razı olsun. Çünkü ben İbrahim Tatlıses’ten ayrıldığımdan beri aynı Derya Tuna olarak hayatıma devam ediyorum. İdo’nun annesi olarak yaşıyorum. İyi ki de bu dükkanı açmış... Tabi ki borçlarım var. Ben tüm bu yapılanlardan İbrahim Tatlıses’in hiç haberi olduğunu düşünmüyorum. Bu yapılanlar bana değil İdo’ya yapılıyor. İdo’nun rızkı söz konusu. Keşke bana yapılsaydı inanın gram üzülmezdim.

İbrahim Bey’in bu durumdan haberi olduğunu neden düşünmüyorum çünkü İbrahim Tatlıses çok merhametli bir adamdır ve buna müsaade etmez. Dükkanın tabii ki bir geliri var. Buradan hem çocuğumun okul masraflarını hem de olan borçlarımı ödemeye çalışıyorum.

İbrahim Bey, böyle bir şeyden haberdar ise ben dükkanı hemen devredeceğim" dedi.

(Habertürk)

486
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.