Magazin

'Yıldız Savaşları' gişe rekoruna koşuyor

'Yıldız Savaşları' gişe rekoruna koşuyor

'Yıldız Savaşları' serisinin son halkası 'Yıldız Savaşları - Bölüm III: Sith'in İntikamı'nın ABD sinemalarındaki gişe hasılatı 200 milyon dolara ulaştı.

Filmin elde ettiği başarı konunun uzmanları tarafından sürpriz kabul edilmezken, yapımın tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi unvanına erişmesi de bekleniyor.

İlk gün 50 milyon dolar
'Yıldız Savaşları - Bölüm III: Sith'in İntikamı' (Star Wars - Episode III: Revenge of the Sith) adlı yapım gösterime girdiği ilk gün 50 milyon dolarlık gişe hasılatına imza atmıştı.

Talebi karşılamak güç
Aşırı talep yüzünden gece yarısı seansı koymak zorunda kalan ABD'deki 2 bin 900 sinema, sadece bu gösterimlerden 16 milyon 500 bin dolar gelir elde etmişti. George Lucas'ın yönettiği filmin başrolünde Ewan McGregor, Hayden Christensen, Natalie Portman, Christopher Lee, Samuel L. Jackson, Ian McDiarmid, Temuera Morrison, Jimmy Smits, Anthony Daniels ve Kenny Baker yer alıyor.
Yayın tarihi: 29.05.2005
407
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.