Magazin

Yıldıray Çınar hayata veda etti

Yıldıray Çınar hayata veda etti

Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı Yıldıray Çınar, tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında hayata veda etti.

Yaklaşık 1,5 aydan bu yana Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde ilerleyici bir sinir sistemi hastalığı olan ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis) tedavisi gören Yıldıray Çınar (68), sabaha karşı hayatını kaybetti.

Sanatçı Yıldıray Çınar'ın cenazesi, yarın Samsun'da toprağa verilecek.

Bugüne kadar 50 dolayında filmde başrol oynayan, 12 altın plak ödülü bulunan 1960-1980'li yılların ünlü sanatçısı Çınar, 1940 yılında Samsun'da doğdu.

Uzun yıllar TRT'de Türk Halk Müziği sanatçısı olarak görev yapan sanatçının seslendirdiği eserler arasında 'Çarşambayı Sel Aldı', 'Sarmaşık Bülbülleri', 'Aman dünya ne dar imiş', 'Arzu ederdiniz bir yol görmeye', 'Şen ola düğün' gibi parçalar bulunuyor.

80'li yılların ortalarına kadar faal olarak sanat ve sinema dünyasının içinde yer alan sanatçının baş rolünde oynadığı 'Zaloğlu Rüstem', 'Arzu ile Kamber', 'Eşref', 'Kardeş Kurşunu' ve 'Kahpe Felek' gibi filmler ise zamanın hasılat yapmış filmleri arasında gösteriliyor.
Yayın tarihi: 29.05.2007
513
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.