Magazin

Yetenekli yoksul gençlere müzik eğitimi imkanı

Yetenekli yoksul gençlere müzik eğitimi imkanı

Müziğe yetenekli ancak maddi olanakları elvermeyen gençlere eğitim vermek amacıyla oluşturulan "Gençlik İçin Müzik" okulu, Şişli Kuştepe`de açıldı.

Şişli Belediyesi, HIP Productions, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı ve British Council işbirliğiyle gerçekleştirilen okulun açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, çocukların daha iyi yetişmesini amaçladıklarını söyledi.

Müzik okulunu, ilçede maddi durumu elvermeyen gençler için kurduklarını anlatan Sarıgül, böylece bu gençlerin kötü alışkanlıklardan da uzaklaşacaklarını ifade etti. Sarıgül, müziğe yeteneği olan gençleri okula davet ederek, burada eğitim alan gençlerin mayıs-haziran aylarında Kuştepe`de konser vereceklerini anlattı.

İngiltere`nin İstanbul Bkonsolu Roger Short da, burada eğitim alan gençlerin gelecekte iş bulmalarının çok kolay olacağını belirtti. HIP Productions`ın okul sorumlusu Alev Çağlar ise okulda 15-22 yaş grubundaki gençlerin eğitileceğini ifade ederek, eğitimlerin haftada 3 gün gerçekleşeceğini ve 10 hafta devam edeceğini söyledi.

Okulun ilk döneminde 15 Kuştepeli gencin eğitim almaya başladığını anlatan Çağlar, eğitim süresince gençlerin stüdyo ortamında müzik yapacaklarını kaydetti. Bu arada, İngiliz müzik topluluğu Asian Dub Foundation`un müzik eğitimi üzerine oluşturduğu ADFED Projesi eğitmenleri de ocak ayı sonundan itibaren burada eğitim vermeye başlayacak.
(AA)
Yayın tarihi: 10.01.2003
482
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.