Magazin

Yeşim'le dobra dobra!

Yeşim'le dobra dobra!

Bir zamanlar "Türkiye'nin en uzun bacaklı mankeni" diye söz edilirdi Yeşim Erçetin'den. Sonra "Ozan Orhon'un karısı" olarak anılmaya başlandı. Boşandıktan sonra "Aşk için" albümüyle müzik dünyasına adım atan Erçetin'le bitmiş evliliğini ve kızı Yağmur'u konuştuk.

Yeşim'in fotoları sağda

Bir albüm çıkarttın. Erkeklere etek giydirdin, "Defolu erkekler" dedin. Boşandıktan sonra erkek düşmanı mı oldun?
Aslında öyle bir strateji izlemedim. Kişilik ve fizik olarak ne kadar soğuk görünsem de, içimde muzur bir çocuk var. Bunu açığa çıkardım. Zaten her zaman şov dünyasının bir parçasıydım. Mankenliğe bile 14 yaşında başladım ben.

Çok erken değil mi?
Benim her şeyim çok erken oldu. Hep daldan dala atladım! Mankenlik, sunuculuk, oyunculuk, şarkıcılık... Gerçi kendimi şarkıcı olarak görmüyorum. İstekliyim ve yolun başındayım daha.

Bundan başka atlayacağın dal kaldı mı peki?
Hayallerimin en üst noktası şarkıcılık. Burada kalmak istiyorum.

Kızın 14 yaşına geldiğinde sana "Anne ben manken olacağım" dese ne cevap verirsin?
İzin vermem. Ben safımdır, iş hayatında birçok haksızlığa uğradım. Hálá alamadığım paralarım vardır. Kızımın bunları çekmesini istemem. Üniversiteyi bitirdikten sonra, hobi olarak uğraşmak isterse bir şey diyemem. Zaten manken düşmanı babası da istemez!

Seni 14 yaşındayken uyaran kimse olmadı mı?
Ailem kesinlikle istemedi. Ama çok asiyim ben. Hayatta kimsenin lafını dinlemem.

Peki evliliğin bir inat evliliği miydi?
Evlilik kararı aldığımda halam Hande Yener'in "Dönme sakın geri çok gülerim" şarkısını söyledi. İnat ettim, üç yıl sürdü.

İnat etmesen ne kadar sürede biterdi?
İki haftada biterdi!

"Aşk evliliğiydi" diyebilir misin?
20 yaşındaydım ve bir TV programı sunuyordum. Ozan da konuktu programa. Çocukluk hevesim yeniden canlandı. Sonra Antalya'ya gittim. Dedemi kaybetmiştim ve çok büyük bir bunalımdaydım. Bir de kafamdan atmam gereken bir ilişkim vardı. O sırada Ozan'a sarıldım ve bir haftada nişanlandık. O bir haftanın sonunda da evlendik! Bir sabah kalktım "Ne yaptım ben" dedim.

Ozan nafaka veriyor mu?
Aslında her ay 500 YTL ödemesi gerek ama daha bir kere bile vermedi. İşleri iyi değil. Ne olursa olsun bizim bir çocuğumuz var ve psikolojisi her şeyden önemli. Asla bir Tuğba Altıntop-Rafet El Roman çiftine benzemek istemem.

Sahnede ne yapacağımı şaşırdım
Hyatt Regency'de bir konserdeyiz ve sahnenin arkasında dev boyutta çok da değerli bir tablo asılı. Konser sırasında kendimi kaybetmiş olmalıyım ki; tabloya çarpmak suretiyle düşürmeme ramak kala sahnenin yanından birileri tuttu tabloyu! Ne yapacağımı şaşırdım. Nasıl bir tepki vereyim, ne diyeyim bilemedim. İşte o an "utandığım an"dı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.05.2006
511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.