Magazin

Yeşim Salkım için yakalama kararı

Yeşim Salkım için yakalama kararı

Güzide Duran'a "Devede de boy var, ama eşek çekiyor" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla 3,5 yıl hapis istemiyle yargılanan Salkım hakkında yakalama emri çıkartıldı.

Manken Güzide Duran'a "Devede de boy var, ama eşek çekiyor" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla 3,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Yeşim Salkım'ın, savunmasının alınması için hakkında yakalama emri çıkartıldı.

İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Yeşim Salkım katılmadı. Şikâyetçi Güzide Duran avukatı ile birlikte duruşmada hazır bulundu. Duran, "Hakaret birebir yaşadığım bir şey değildi. Yani yüz yüze değildi. Basından öğrendim" dedi.

"NEDENSİZ HAKARETE MARUZ KALDIM"

İlker İnanoğlu ile 5 yıllık arkadaşlık yaşadığını belirten Duran, "İlker İnanoğlu'ndan ayrıldıktan bir süre sonra kendisi Yeşim Salkım ile evlendi. Ancak Yeşim Salkım'ın evlendikten sonra defalarca hakaretine maruz kaldım. Basına yapığı konuşmalarla bana hakaretvari sözler söyledi. Basına yansıyan bu sözler nedeniyle şikâyetçiyim" diye konuştu. Sanık Yeşim Salkım'ın avukatı Ahu Savaşkan ise müvekkilinin Bozcaada'da dizi çekimlerinde olduğunu ve bu nedenle duruşmaya katılamadığını belirtti.

Mahkeme, suçtan zarar görme ihtimalini göz önüne alarak Güzide Duran'ın katılan olarak davaya kabulüne karar verdi. Mahkeme, sanık Yeşim Salkım'ın bugüne kadar değişik mazeretlerle duruşmaya katılmadığını belirterek sanığın savunmadan kaçtığının anlaşıldığını ifade etti. Mahkeme, bu nedenle Salkım'ın savunmasının alınması için CMK 199. maddesi gereğince Salkım hakkında yakalama emri çıkartılmasına karar verdi. Duruşma tanık dinlenmesi için ertelendi. Duran, adliye çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı.
(Vatan)
Yayın tarihi: 20.09.2007
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.