Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yeşilçay'a 100 bin dolarlık dava

Yeşilçay'a 100 bin dolarlık dava

Procom Film ve Tanıtım Hizmetleri AŞ ile menajerlik sözleşmesini tek taraflı ve sözleşmeye aykırı şekilde feshettiği gerekçesiyle 100 bin dolarlık alacak davası açtı.

Procom Film'in avukatı Osman Hacıbekiroğlu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, "Nurgül Yeşilçay mesleki çalışmalarla ilgili tüm temsil yetkisini müvekkilimiz şirkete 2001 tarihinde imzaladığı sözleşmeyle devretmeyi kabul etmiştir.

Bu sözleşme ile müvekkilimiz firma davalının 2004 yılına kadar davalının menajerliğini yapacaktır. Procom Film şirketi sözleşmeden doğan tüm yükümlülüklerini yerine getirirken, Yeşilçay 2003 yılında sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmiştir.

Sözleşmenin 6. maddesinde belirtilen 'sanatçı haklı bir nedene dayanmadan sözleşme maddelerine uygunsuz veya yasadışı herhangi bir şey yaptığı taktirde 100 bin USD cezai tazminat ödemeyi kabul eder' hükmü gereğince bu paranın yasal faizi ile birlikte tarafımıza ödenmesini mahkemenizden talep ediyoruz" ifadesini kullandı. Dava, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.
297
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.