Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yeni yüzümüzle yayındayız!

Yeni yüzümüzle yayındayız!

Türkiye'de bir "ilk"i gerçekleştiren e-kolay.net'in, İnternet kullanıcıları tarafından seçilen yeni ana sayfa tasarımı yayına geçti. Yeni tasarım, e-kolay.net'in yeni ve dinamik yüzünü simgeliyor.

İnternet kullanıcılarının, aradıkları her türlü içeriğe kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacak şekilde üretilen yeni tasarım, aynı zamanda e-kolay.net markasının genç yüzünü de simgeliyor.

e-kolay.net'in dünyanın önde gelen tasarım firmalarından Landor ile işbirliği yaparak geliştirdiği tasarım, İnternet kullanıcılarının görsel ve işlevsel gereksinimleri düşünülerek hazırlandı.

Kullanıcılara soruldu
e-kolay.net, bir Web sitesi tasarımı konusunda en doğru yorumların, o sitenin kullanıcıları tarafından yapılacağı inancıyla, 4 ayrı anasayfa tasarımını 26 Mayıs – 8 Haziran tarihleri arasında İnternet kullanıcılarının seçimine sundu.

Bu 4 tasarımda, İnternet kullanıcılarının aradıkları herşeye kolaylıkla ulaşabilmeleri ve e-kolay.net'in kapsamlı içeriğini daha geniş bir şekilde vitrine çıkarma hedefi, temel belirleyici faktörler oldu. Ayrıca, e-kolay.'in renkliliğini gözü yormayan işlevsel bir görsellik ile sunmak ve kullanıcılara portalda daha uzun süreli gezinme imkanı sunmak da amaçlandı.

İlginç yorumlar
Yapılan anket sonucunda, kullanıcıların %48'i B2 kodlu tasarımı seçti. Ankette bu tasarımı tercih eden İnternet kullanıcılarının yaptığı bazı yorumlar ise dikkat çekiciydi: "Her şeyi aynı anda görebiliyorsun... Çarpıcı ve son derece modern... Kolay takip edilebilir bir portal sayfası olmuş... Modern çağı hissettiriyor... Çok iç açıcı bir görsellik kullanılmış... Sade ve anlaşılabilir... Soldaki dikey bölüm linkleri gezinmemizi kolaylaştırıyor, karmaşık değil... Sıcak ve şık... Eski tasarımınızı andıran uygulamalar var, alışmakta zorluk çekmeyeceğiz... Gözü yormuyor..."

Seçtiler, kazandılar
Bu anket sayesinde e-kolay.net portalinin yepyeni ve daha ergonomik bir görünüme kavuşmasının yanı sıra, katılanlar arasından 16 kişi de birçok değerli armağan kazandı.
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.