Magazin

Yeni Porsche Boxster'ı bekleyin!

Yeni Porsche Boxster'ı bekleyin!

Spor otomobil tutkunlarının rüyalarını süsleyen Porsche, Paris Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak olan Boxster serisinin fotoğraflarını yayınladı.

Porsche'nin lokomotif modeli Boxster'ın yeni versiyonunda kullanılacak 2.7 litrelik altı silindirli motor, selefine göre 11 HP fazladan güç üreterek 236 HP sunuyor.

Boxster S'in performans değerleri de selefinden daha gözalıcı görünüyor. Motor hacmi 3.2 litre olarak kalmasına rağmen 256 HP'lik güç 276 HP'ye yükseltilmiş.

Boxster 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede gerçekleştiriyor. S versiyonu ise aynı ivmelenmeyi 5.5 saniyede tamalıyor. Baz modelin son hızı 256 km/s olarak belirtilirken, S versiyonun son sürati 268 km/s'e kadar tırmanıyor.

Fark ayrıntılarda gizli
Otomobilin elden geçirilen burun tasarımı çarpıcı farlarla birlikte klasik Boxster ruhunu yansıtıyor. Sis farlarının ana far grubu içerisine entegre edildiği göze çarpıyor. Otomobilde 17 inçlik jantlar standart olarak sunuluyor. Boxster'la aynı tasarım çözümlerine sahip olan S versiyonu ise 18 inç jantlarıyla göz dolduruyor.

Kasım ayında geliyor
Yeni Boxster'ın motorunun ürettiği güç tekerleklere beş ileri manuel bir şanzımanla iletiliyor. S modelinde ise altı ileri yeni bir şanzıman sunuluyor. Her iki şanzımanda da vites oranları kısa tutulmuş.

Bu sistem araca güçlü bir yarış otomobili karakteri kazandırırken her iki modelde de beş ileri tiptronik şanzıman tercih edilebiliyor. Yeni Boxster'ın Avrupa'daki satışına kasım ayında başlanması bekleniyor.
Yayın tarihi: 19.09.2004
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.