Magazin

Yeni Hürrem kim olacak?

Yeni Hürrem kim olacak?

Meryem Uzerli tükendi ve sarayı terk etti. Peki şimdi ne olacak? Radikal olarak Hürrem adaylarımızı hazırladık. Uzerli'nin yerini doldurmak kolay olmasa da işte Radikal'in önerileri...

Hürrem tükendi. Üç sezondur Hürrem Sultan kılığında ortalığı kasıp kavuran Meryem Uzerli, ‘tükenmişlik sendromundan’ mustarip bir halde Almanya ’da bir klinikte ‘normale’ dönmeye çalışmakta. Görülen o ki paraya, pula, şöhrete, ricalara, emirlere falan sırtını kesin bir şekilde dönmüş; dün Kelebek’ten Cengiz Semercioğlu’na konuşan sevgilisi Can Ateş’in söylediklerine bakılırsa kararı kesin. Dönmeyecek. Keza yapımcı Timur Savcı da ipleri kesmiş çoktan. Türkiye ’deki dizi sektörünün hali, bir türlü atılamayan somut çözüm adımları malumumuz; bitmek bilmeyen çalışma saatleri, set kazaları, tükenmeler falan artık şaşırtmıyor bile. Meryem Uzerli’nin gerçekten sert koşullardan illallah ettiği mi yoksa parayı mı mesele ettiği de ayrı mevzu.

Uzerli’nin bu cesur çıkışı sektörü, umarız sektör temsilcilerini azıcık silkeler deyip seyirci adına soralım: Şimdi ne olacak? ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı, TIMS Productions’ın patronu Timur Savcı dizi ekibine “Artık Meryem yok” açıklaması yapmış bile. Dizinin Hürrem Sultan’ı birkaç yaş ileri atarak mı yoksa aynı zaman diliminde kalarak mı devam edeceği ise henüz bir muamma. Şurası kesin: Her halükârda yeni sezon yeni Hürrem’le açılacak. Radikal Hayat ekibi olarak kafa kafaya verdik, düşündük taşındık, dizinin müptelalarının hatırına, Timur Savcı’ya bir güzellik yapalım dedik. İki ayrı senaryo için de beşer isimden oluşan birer Hürrem listesi hazırladık. Timur Bey, buradan buyurun...

KALDIĞI YERDEN DEVAM EDERSE...

Nurgül Yeşilçay: Emek Sineması’nda nasıl ‘delikanlı’ konuştuğunu gördük. İstediği zaman eli maşalı oluyor, istediği zaman Eğreti Gelin’deki gibi işveli cilveli. Türk sinemasının ‘sultanı’ olmadı ama Kanuni’nin ‘sultan’ı olmak için ideal! Radikal ekibi olarak en kuvvetli adayımız odur, duyun bu sesi Timur Bey!

Gülçin Şantırcıoğlu: Her şeyden önce renk benzerliğinden kazanıyor. Saçı, teni Meryem Uzerli’yi fazla fazla andıran tonlarda. ‘Elveda Rumeli’de ailenin güçlü kızı rolünde ekrana geldiğinden beri böylesi cevval rolleri kendine nasıl yakıştırdığını da önceden biliyoruz. Hürrem niye bu ‘cevvallerin’ arasında olmasın!

Yayın tarihi: 30.05.2013
1200
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.