Magazin

Yeni haftaya karla başlıyoruz

Yeni haftaya karla başlıyoruz

Türkiye, yeni yılın ilk haftasına karlı giriyor.

Türkiye soğuk ve karlı havayla yeni haftaya başlayacak. Salı günü birçok bölge kar yağışı alacak, kar çarşamba günü doğuya doğru kayacak. Yağmur alan bölgelerde şiddetli yağış bekleniyor. İstanbul pazartesi ve salı yağmurlu, Ankara salı günü kar yağışlı. Hava sıcaklığı hafta ortasına kadar tüm bölgelerimizde azalmaya devam edecek. İstanbul'da gece hava sıcaklığı 0 dereceye kadar düşecek, Ankara'da ise - derecelerde seyredecek.

Pazartesi
Pazartesi günü Doğu Marmara (İstanbul), Karadeniz'in kıyısı yağmurlu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimleri kar yağışlı olacak. Diğer yerler parçalı bulutlu.

Salı
Salı günü Kıyı Ege ve Doğu Anadolu'nun doğusu dışında tüm bölgelerimiz yağışlı bir gün geçirecek. Marmara karla karışık yağmurlu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu kar yağışı altında. Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Orta Karadeniz'in kıyısı ise yağmurlu.

Çarşamba
Çarşamba günü yağışlar doğuya kayıyor. Karadeniz'in kıyı kesimi, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur görülecek, yağmur özellikle Güneydoğu Anadolu'da etkili. Kar yağışı İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da devam ediyor. Batı bölgelerimiz parçalı bulutlu.
Yayın tarihi: 02.01.2005
357
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.