Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yeni filminde Sırp kasabının peşine düşecek

Yeni filminde Sırp kasabının peşine düşecek

Hollywood'un ünlü oyuncularından Richard Gere, yeni filminde NATO'nun bir türlü yakalayamadığı Bosnalı Sırp kasap Radovan Karadziç'in peşine düşecek.

Richard Shepard'ın yönetmenliğini yapacağı 'Flak Jacket' isimli filmde Richard Gere, savaş sonrasında Karadziç'in yerini belirlemek için bölgeye giden bir gazeteciyi canlandıracak. Esquire Dergisi için savaşı takip eden Scott Anderson'ın bir makalesinden esinlenerek çekilen filmde, Richard Gere'in canlandırdığı karakter bir süre sonra "CIA ajanı" diye şüphe çekince işler sarpa saracak.

Merkezi Saraybosna'da bulunan Scout Film yapımcılık şirketinden Edo Sarkic, çekimlerin 12 Eylül'de başkent Saraybosna'da başlayacağını ve ilerleyen günlerde Hırvatistan'da da çalışmaların süreceğini söyledi. Bosna iç savaşı sırasında Sırpların lideri olan Radovan Karadziç ve Sırp komutan Ratko Mladiç, 1995 yılında Srebrenica kentinde 8 bin Müslüman erkeğin ölümünden sorumlu tutuluyor.
(Hürriyet)
408
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.