Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yeni erkek tipi metroseksüeller

Yeni erkek tipi metroseksüeller

Dünyanın en önde gelen basın yayın organları, "metroseksüel" olarak adlandırılan yeni tür erkekten söz ediyor. Metroseksüel erkek devriminin öncüleri ise David Beckham, Ben Affleck ve Justin Timberlake. Türkiye'de ise Tarkan, bu tipe örnek olarak gösterilebilir.

Amerikan yayın organlarında son zamanlarda ''metroseksüel'' olarak adlandırılan yeni erkek tipinden söz eden yazılar sık çıkıyor. Bir kavram olarak sözlüklerde bile yer almaya başlayan metroseksüel, ''gay olmayan, ancak dişi ve kadınsı yanlarını sergilemekten çekinmeyen, bundan zevk alan kentli heteroseksüel erkek'' anlamına geliyor. Yayın organları, metroseksüel erkek devriminin öncüleri olarak da David Beckham, Ben Affleck ve Justin Timberlake'i gösteriyorlar. Türkiye'de ise Tarkan, bu tipe örnek olarak gösterilebilir.

ÖNCÜSÜ BECKHAM
Metroseksüel erkek, görünümüne çok önem veriyor: Güzellik salonuna gidiyor, küpe takıyor, manikür yaptırıyor, tırnaklarını boyuyor ve ''Bruno Magli'' marka ayakkabı giymekten oldukça haz duyuyor. Avrupalı bir yazar, metroseksüelleri ''Eşcinsellerin klişeleşmiş bütün niteliklerini, taraf değiştirmeden kabulleniyorlar'' diye tanımlıyor.

Bu yazara göre ünlü İngiliz futbolcu David Beckham, metroseksüel erkek devriminin öncüsü. Aynı yazar, ''David Beckham güzellik salonuna gidiyor ve bunu bilmeniz, onun hiç de umurunda değil'' diye yazıyor. David Beckham, metroseksüelliğin ilk işaretini uzun etek giyerek ve eşi Victoria Bechkam'ın iş çamaşırlarını giydiğini açıklayarak vermişti.

Bir zamanlar gardırobunda tişört ve blucinden başka hiçbir şey bulunmayan Ben Affleck, bugün Hollywood'un en iyi giyinen erkeği haline geldi. Affleck, L'Oreal Firması ile de bir sözleşme imzaladı. Affleck, L'Oreal'in güzellik ürünlerinin promosyon kampanyasına katkıda bulunacak.

NSYNC Grubunun üyesi, Britney Spears'ün eski sevgilisi Justin Timberlake de metroseksüel erkeklerin öncüleri arasında. Çapkınlığıyla tanınan ve ''kalp kıran'' lakabı takılan Timberlake, seksi görünmeyi ve cinselliği öne çıkaran dansları son derece seviyor.

Bu gruba asla giremeyenler
Asla ''metroseksüel'' olamayacak ünlüler de var: Başkan George W. Bush, Tommy Lee Jones, Mike Tyson, Jack Nicholson, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger.
(Hürriyet)
384
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.