Magazin

Yedi yıl sonra gelen ceza!

Yedi yıl sonra gelen ceza!

9 Haziran 2006’da ATV’de yayınlanan ‘Ya Şundadır Ya Bunda’ eğlence programında C.T’nin eşofmanını çekip, cinsel organının görünmesine neden olduğu için Mehmet Ali Erbil’e açılan davayı Yargıtay onadı.

Üç gün sonra yayından kaldırılan program için 2 milyon 460 bin lira reklam gelirinden mahrum kaldığını ve ticari itibarını kaybettiğini öne süren kanal, Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne Erbil ve yapım şirketine 316 bin 500 lira maddi, 5 milyon lira manevi tazminat davası açtı ve 100 bin dolar cezai şartın davalılardan tahsilini talep etti. Erbil ise canlı yayında gerçekleşen kontrol dışı ve üzücü olayın tamamen iş kazası niteliğinde olduğunu iddia ederek, davanın reddini istedi.Mahkeme, 75 bin lira manevi tazminatın 2006 yılından itibaren işleyecek faiziyle birlikte Erbil’den alınarak davacı televizyon kanalına ödenmesine hükmetti. Erbil karara itiraz edince, dava dosyası Yargıtay’a taşındı. Yargıtay ise yerel mahkemenin kararını onadı. (Milliyet)

Yayın tarihi: 21.06.2013
1455
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.