Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yazlık barlara 'kapatma'

Yazlık barlara 'kapatma'

Temmuz ayında gürültü kirliliği nedeniyle valilik kararıyla kapatılıp yürütmeyi durdurma kararıyla açılan Boğaz'daki dokuz yazlık bar, İdare Mahkemesi'nin kararıyla yine kapatıldı.

Temmuz ayının son günleriydi... İstanbul'un Anadolu yakasında oturanların "Müzik gürültüsünden uyuyamıyoruz" şeklindeki şikâyetlerinden sonra Çevre ve Orman Bakanlığı, İstanbul İl Müdürlüğü'nün Boğaz'da yaptığı denetimler ve yazlık barlara kestiği cezalar bir hayli gürültü koparmıştı...

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de bizzat katıldığı denetimlerden sonra İstanbul Valiliği'nin Sapphire, Reina, Sortie, Ortaköy Anjeligue, Mori Mojito, Blackk, Christyl, Artı, Newyorker, Hayal Kahvesi ve Cey Bar'a "gürültü kirliliği" nedeniyle birer hafta faaliyetten men cezası vermesi ise günlerce tartışılmıştı.

Kararın hukuki dayanaktan yoksun ve siyasi olduğunu iddia eden bar sahiplerinden dokuzu, kararın iptali için İdare Mahkemesi'ne başvurmuştu. İtirazları değerlendiren İdare Mahkemesi "yürütmeyi durdurma" kararı verince de İstanbul Valiliği'nin kapılarına mühür vurduğu mekânlar yasağın dördüncü gününde kapılarını açmıştı.
643
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.