Magazin

Yazarlar kızıyor o para basıyor

Yazarlar kızıyor o para basıyor

Yazarların ağır dille eleştirdiği "Recep İvedik"e, gençler büyük ilgi gösterdi.

Argo ve küfürlü konuşmalara yer verildiği için yazarların ağır dille eleştirdiği "Recep İvedik"e, gençler büyük ilgi gösterdi.
Film ilk haftasında 1 milyon 531 bin kişi tarafından izlendi.

Küfürler eleştiri aldı
Şahan Gökbakar'ın başrolünü, kardeşi Togan Gökbakar'ın da yönetmenliğini üstlendiği "Recep İvedik" filmini yazarlar, çok fazla küfür geçtiği ve skeç tadında olduğu gerekçesiyle yerden yere vuruyor. Ancak gençler, buna rağmen filme büyük ilgi gösteriyor. İlk üç günde elde ettiği 791 bin 536 seyirci sayısıyla en iyi açılış yapan ikinci film unvanını elde eden "Recep İvedik", 2 milyon barajını aşmak üzere.

Filmin fragmanı


Gençler ne diyor
Azuth (Ekşisözlük yazarı): "Nasıl ki Hande Yener'in bir şarkısını seven metalci genç bunu itiraf edemiyorsa, 'Recep İvedik'i izleyen biri de çıkıp "Anıra anıra güldüm" diyemiyor. En süper Woody Allen filminde bile gülmedim 'Recep İvedik'e güldüğüm kadar."

Emrah Bulut (Üniversite öğrencisi): "Amaç zaten sanatsal film yapmak değil ki... İzle, gül ve unut yani."

Samet Aydın (Lise öğrenci): "Recep İvedik, içimizdeki gerçek sestir, bu toprağın çocuğudur ve fena halde komiktir."

Yazarlar neler yazdılar
Uğur Vardan: "Her yaştan izleyiciyi kapsayacak bir yapıya sahip değil. Mesela siz hâlâ 'Murat, koy.... de bir tur at'a gülebiliyor musunuz?"

Ahmet Hakan: "Esprileri zeka yerine başka yerlere dayayarak yapılan bu ucuzluğun, küfür edene gülenlerin memleketinde tutmayacağını kim iddia edebilir ki? Nitekim tuttu da."

Ruhat Mengi: "Bol miktarda cinsellik, üç dakikada bir edilen küfürlerin, yapılan el hareketlerinin en abartılısı güldürmeye yeter sanıyorlar. İşin üzücü tarafı 20 yaş altı gençlerin bu tür filmlerle yetişiyor ve bu esprileri beğenebiliyor olması."

Ayşe Özyılmazel: "Salondaki gençler filme bayılıyorlar. Acaba bende mi bir gariplik var? Yaşlanmış olabilir miyim? Ama film gelişmiyor. Arka arkaya skeçleri dizmişler sanki."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 04.03.2008
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.