Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yasemin Ergene'nin de kanunları var!

Yasemin Ergene'nin de kanunları var!

Yasemin Ergene, ileride pişman olmamak için sevişme sahnelerinde rol almayacağını söyledi.

Şöhreti "Aşk Oyunu" dizisiyle yakalayan ve şu sıralar "Doktorlar" dizisinde canlandırdığı Ela karakteriyle büyük beğeni toplayan Yasemin Ergene, ileride pişman olmamak için sevişme sahnelerinde rol almayacağını söyledi: "Cüretkâr bir karakteri oynamayacağımı herkes bilsin. Ben küçük bir yerde yaşadım, ailem hâlâ orada... Onların sıkıntı çekmesini, aramızda sorun çıkmasını istemem bu yüzdende hiçbir filmde ya da dizide sevişmem."

Doktorlar dizisinde canlandırdığı Ela karakteriyle büyük beğeni toplayan Yasemin Ergene, hem kariyeri hem de özel hayatı hakkında konuştu. Gelecekte pişman olmamak için sevişme sahnelerinde rol almayacağını belirten genç oyuncu, İzzet Özilhan'la olan ilişkisi hakkında şu yorumu yaptı: "Şu an için evlenmeyi düşünmüyoruz ancak her şey güzel gidiyor. Çok mutluyum."

"Doktorlar" dizisi nasıl gidiyor?
Çekimler iyi gidiyor ama biraz yorucu oluyor. Ancak her şeye rağmen güzel.

Doktor olmaya alışabildiniz mi?
İzmit'ten sete gelirken, yolda bir kaza gördüm, kanlar içinde yerde yatıyordu. O an düşündüm de eğer gerçek doktor olsaydım, kadına hemen müdahale ederdim. Ama ben kan görmeye dayanamıyorum. Biz dizide suni kan kullanıyoruz. Ama yine de alışamadım doktor olmaya.

Halktan gelen eleştiriler nasıl?
Gelen eleştiriler çok iyi. İnsanlar performansım çok beğeniyor.

Peki, siz kendinizi nasıl buluyorsunuz?
Performansımdan memnunum.

Oyunculuğunuzu geliştirmek için neler yapıyorsunuz?
Okula gidersin, hocaların anlatır ama sette her oyuncu senin hocan gibi. Tecrübeli oyuncuları sürekli takip ediyorum. Sinemayla da aram çok iyi. Sürekli film izliyorum.

Kendinizi izlerken özeleştiri yapar mısınız?
Hatalarımı sürekli düzeltmeye çalışıyorum. Rol aldığım eski dizileri izlediğim zaman da kendime dair çok hata buluyorum. Oyunculuk gerçekten zor bir meslek. Sürekli kendinizi geliştirmek zorundasınız.

Dizi sektöründe çok fazla genç oyuncu var. Nasıl bir rekabet ortamı içindesiniz?
Kendime, kendimden başka bir rakip görmüyorum. Bence herkes kendine göre başarılı. Herkesin farklı tipi var. Dizilerde de farklı karakterler var ve bu yüzden çatışma olmuyor.

"Aşk Oyunu" ve "Doktorlar" dizisinde hep masum karakterler canlandırdınız. İleride daha sert karakterleri oynamak istemez misiniz?
Bu zamana kadar bana hep masum karakterler teklif edildi. Ancak benim öyle ille de iyi, masum karakter oynayayım diye bir takıntım yok. Kötü, hep kötü karakteri oynar ve öyle yazılır. Kötü bir karakteri oynamayı çok isterim. Psikolojik sorunlar yaşayan bir karakter de olabilir. Yeter ki, teklif gelsin.

AİLEMİ ZOR DURUMA DÜŞÜRMEMEK İÇİN SEVİŞMEM
Yeni projeler geliyor mu?
Şu an "Doktorlar" dizisine devam ediyorum. Sinema teklifleri geliyor ama ince eleyip sık dokuduğum için her role sıcak bakmıyorum.

Daha önceki röportajlarınızda Türkan Şoray kurallarının sizin için de geçerli olduğunu söylemiştiniz. Bu konuda kararlı mısınız hálá?
Kesinlikle... Cüretkár bir karakteri oynamayacağımı herkes bilsin. İleride pişman olmamak için böyle bir karar aldım. Ben küçük bir yerde yaşadım, ailem hálá orada... Onların sıkıntı çekmesini, aramızda sorun çıkmasını istemem, bu yüzden de hiçbir filmde ya da dizide sevişmem.

Ama siz bir oyuncusunuz?
Evet, oyuncu yeri gelince sevişme sahnelerinde de rol almak zorunda ama ben böyleyim. Beni kabul eden böyle kabul etsin.

İzzet Özilhan'la ilişkiniz nasıl gidiyor?
Her şey yolunda. İyi gidiyor! Mutluyum, her şey çok güzel gidiyor...

Evlilik planları yapıyor musunuz?
Her şeyin, hayırlısı... Şu an böyle bir düşüncemiz yok.
(Hürriyet)
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.