Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yaşamın vazgeçilmezi: Seks

Yaşamın vazgeçilmezi: Seks

ABD'li ve İngiliz uzmanlar, "Seks, sadece bedenlere değil, ruhlara da bir doyum sağlar" diyor.

Plymouth State Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi profesörlerinin hazırladığı "Uzun ve Sağlıklı Cinsel Yaşam" adlı çalışmaya göre, cinsellik yaşamın vazgeçilmez bir olgusu olarak karşımıza çıkıyor. Cinselliği yaşamın bir parçası olarak kabul edenler, çok daha mutlu bir ilişkinin kapılarını aralıyor.

Büyük ilgi gördü
"Uzun ve Sağlıklı Cinsel Yaşam" adlı çalışma, birçok ülkede büyük beğeni topladı. Artık, cinsellik hakkında bazı yanlış bilinenler gün ışığına çıkıyor. İşte cinsellik ve gerçekler: Cinselliğin sadece bedeni değil, ruhları ve kalpleri de birleştiriyor.

Sorun haline getirmemek gerekiyor
Yaşamımıza renk getiren, yaşamı paylaşmayı öğreten bir ilişki, cinsellikten geçiyor. Cinselliği "olumsuz" bir öğe olarak gören toplumlar, daha sorunlu bir hayat yaşıyor. Öyle ki, bu kişiler karşılaştıkları problemleri çözme konusunda maalesef son derece başarısız kalıyor. Tabii bu başarısızlığın nedenini de bir türlü çözemiyor. Çünkü "Cinsellik" denilince, geri adım atıyorlar. Böyle olunca da, mutluluğu yakalama şansları azalıyor.

"Esnek davranın"
Seks, sadece bedenleri değil, ruhlarda da bir doyum sağlar. Güne daha mutlu ve heyecanlı başlamanızı yardımcı oluyor. O nedenle, cinselliğe karşı tutucu olmayın en azından biraz esnek davranın.
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.