Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yaşadığıma şükrediyorum

Yaşadığıma şükrediyorum

Bir yıl önce geçirdiği trafik kazasında zedelenen burnunu düzelttirmek amacıyla ameliyat masasına yatan Fulden Uras, şimdi bu kararından pişman...

Operasyon sırasında mikrop kaptığı için yüzü şişen ve tanınmayacak hale gelen Fulden Uras, yaşadığı sıkıntılara rağmen "Kimseyi suçlamıyorum, bu benim kaderim" diyor.

Geçen yıl şubat ayında geçirdiği trafik kazasında burun kemiği zedelenen, nefes almakta zorluk çektiği için de ameliyat masasına yatmak zorunda kalan Fulden Uras'ın son bir yılı kabusa döndü. Operasyon sırasında mikrop kapan ve ölümden dönen Uras, arka arkaya tam 11 ameliyat geçirdi. Uras, hayati bir tehlike atlattığını sonradan anladığını belirtti:

"Rahat nefes alamadığım için sadece 15 dakika süren bir operasyon geçirdim. Bana her şeyin bir haftada düzeleceğini söylediler ama birkaç gün içinde yüzüm gerilmeye başladı. Ateşim vardı. Kontrole gidince damağımdan iltihap alıp kültüre yolladılar. İyi ki öyle yapmışlar. Sonuçlar gelince acilen ameliyata alındım. Meğer operasyon sırasında mikrop kapmışım ve o virüs hızla beyne yaklaşıyormuş. İkinci ameliyatın sonunda kafam bir yastık kadardı. Kendimi görmeyeyim diye odadaki aynayı bile kapattılar. 20 gün boyunca kortizon ve antibiyotik aldım. Hâlâ şişkinliğim var. Yüzümün sağ tarafı tamamen uyuşuk. Dudağıma zaman zaman hakim olamıyorum."

Fulden Uras, "Kafatasımın sağ tarafına yerleşmiş bir virüsle yaşamaya devam ediyorum. Her şeye rağmen ilk doktoruma dava açmadım" dedi.

(Hürriyet)
339
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.