Magazin

Yarı final barajını yine aşamadık

Yarı final barajını yine aşamadık

Eurovision'u bu yılki galibi Finlandiya oldu. 'Süper Star' ile ülkemizi temsil eden Sibel Tüzün ise 11. sırada yer aldı. Tüzün, sonuçtan dolayı sabaha kadar ağladığını söyledi.

Yarışmadan renkli kareler sağda

Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen 51'inci Eurovision şarkı yarışmasında, Finlandiya'dan katılan Lordi grubu, "Hard Rock Hallelujah" adlı şarkısıyla birinci oldu. Yüzleri hiçbir şekilde görünmeyen, sahneye ve makyajla çıkan metal grubu ülkelerine ilk birinciliği götürdü.

"Süper Star" adlı parçayla Türkiye'yi temsil eden Sibel Tüzün, 91 puanla 11'inci olurken, gelecek yıl, Helsinki'de yapılacak yarışmaya Türkiye yarı finalden katılacak.

Ermenistan'a 10 puan
Rusya'nın 2. Bosna-Hersek'inse 3., İsveç'in 4. ve Romanya'nın 5. olduğu yarışmada, Türkiye'nin 9. olan Ermenistan'a 10 puan vermesi dikkati çekti. Ev sahibi Yunanistan ise 8. oldu.

Türkiye'ye gelen puanlar
Hollanda:12, Fransa: 12, Almanya:12, İsviçre:10, Bosna Hersek:10, Arnavutluk:7, Belçika:7, Romanya:6, Bulgaristan:4, Makedonya:4, Yunanistan:3, İsrail:1.

Türkiye'den giden puanlar
Moldova:1, Hırvatistan:2, Romanya:3, Yunanistan:4, Rusya:5, Makedonya:6, Finlandiya:7, Ukrayna:8, Ermenistan:10, Bosna Hersek:12

Sabaha kadar ağladım
İlk beşe girmeyi hedefleyen Sibel Tüzün, istediği sonucu alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Yarışmadan sonra sabaha kadar ağladığını ifade eden temsilcimiz, en çok Yunanistan'ın Türkiye'ye 3 puan vermesi ve Kıbrıs Rum Kesimi, İspanya ve Finlandiya'nın Türkiye'ye hiç oy vermemesine üzüldüğünü söyledi.

Tüzün, birinci olan Finlandiyalı Lordi grubunun kazanmasını kimsenin beklemediğini ifade etti.

Lordi'yi eleştirdi!
Lordi'nin yarışmanın galibi olması hakkında, "Hepimiz şok olduk, hayal kırıklığına uğradık" diyen Tüzün, "Biz bu yıl güzel ile güzel bir şov ortaya koymak istedik. Demek ki bu yıl erkek ve çirkin yaratıkların yılıymış. Bana göre Lordi, şovunu video oyunlarından esinlenerek hazırladı ve oylarını yine bilgisayarla cep telefonlarına çok hakim olan 13-22 yaş grubundan topladı" diye konuştu.

Yunanistan ve Türkiye'den Lordi'ye oy çıkmasına çok şaşırdığını ifade eden Tüzün, grubun şovuna iyi hazırlandığını söyledi.

Tüzün'den 'gelecek sene' yorumları
Sibel Tüzün, gelecek yıl yapılacak Eurovision şarkı yarışmasının "sirke döneceğini ve çocuklara yönelik koreografiler hazırlanacağını" ifade ederek, "Finlandiya 2007 Eurovision Şarkı Yarışması tehlikeli bir oyuna dönüşecek" dedi.

Bu arada, Sibel Tüzün, bugün Yunanistan'ın Alfa televizyonuna yaklaşık 10 dakika konuk oldu ve Yunanca bir şarkı seslendirdi.
Yayın tarihi: 21.05.2006
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.