Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yarasa yararlı bir hayvandır!

Yarasa yararlı bir hayvandır!

Her ne kadar Başbakan Erdoğan, iktidara geldikleri günden bu yana milletin gözbebeğine saldıran yarasalardan dem vursa da, Avrupalılar bu sevimli hayvanı bağırlarına basıyor.

Avrupa ülkelerinde, 30 Ağustos'ta "Yarasalar Gecesi" düzenlenerek, kamuoyunun yarasalar konusunda ilgi, bilgi ve duyarlılığının artırılmasına çalışılacak.

Etkinlikler çerçevesinde, gündüz gösterilecek belgesel filmlerde yarasalar tanıtılacak. Gece gezilerinde ise yarasaların yaşamları, özel ışık ve ses cihazlarıyla gözlemlenecek.

Vampir hikâyeleri korkutuyor
Uzmanlar, yarasaların yaşam koşullarının giderek kötüleştiğini, barınak ve yuvalama olanaklarının azaldığını, bazı cinslerin nesillerinin tükenmekte olduğunu belirtirken, malum vampir hikayeleri yüzünden insanların bu zararsız hayvanlardan korktuklarını ve onları korumadıklarını vurguluyor.

"Avrupa Yarasalar Gecesi" adı altında düzenlenecek inceleme ve bilgilendirme etkinliklerinde, yarasaların Durakula'nın kuzenleri değil, korunmaya ihtiyaçları olan çok sempatik ve zararsız hayvanlar oldukları anlatılacak.
560
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.