Magazin

'Yaralı Yürek' Şanlıurfa'dan taşınıyor

'Yaralı Yürek' Şanlıurfa'dan taşınıyor

Şanlıurfa'da, 'Yaralı Yürek' dizisinin ekibine yönelik düzenlenen saldırının ardından, dizi setinin bu şehirden taşınmasına karar verildi.

Limon Yapım'dan yapılan yazılı açıklamada, bir süredir çekimleri Şanlıurfa'da devam eden 'Yaralı Yürek' dizisinin setine yönelik 24 Şubat'taki saldırının, yapımcı firma Limon Yapım'ı, ülkede sinema ve televizyon sektöründe sanat üretimlerine uygulanan sansürün eli silahlı gruplarca ilkel ve tehditkar yöntemlerle bir linç kültürü yaratarak uygulanıyor oluşu gerçeğiyle yüzleştirdiği savunuldu.

Bir Anadolu gerçeğini, töre gölgesi adı altında genç kızlara ve kadınlara yönelik şiddeti ele alan, sosyal sorumluluk misyonu taşıyan, anlatımında asla incitici ve suçlayıcı unsurlar taşımayan, üslupta son derece hassas bir yaklaşım izleyen 'Yaralı Yürek'in, toplumun içten içe kanayan yarasına dikkat yönelten bir yapım olduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Bu yüzden de Türk izleyicisi diziyi sahiplendiği sürece, bu projenin devam etmesini sağlamak bizim için bir sorumluluktur. Bir süredir sistemli bir kışkırtma içinde olan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ticaret Odası Başkanı İsmail Demirkol, gazeteci Kemal Kapaklı ve CHP il yönetiminin 'Urfa'yı ve Urfalıyı kötü gösterdiği' iddiaları, sonunda karşılığını bulmuştur. Şanlıurfa'da bulunan ekibimizin can güvenliğinin olmayışı nedeniyle setimizi bu şehirden taşımaya karar vermiş bulunuyoruz. 'Yaralı Yürek', hoşgörüden nasibini almış başka bir yurt köşesinde, kaldığı yerden çekimlerine devam edecektir."
Yayın tarihi: 27.02.2007
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.