Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yanlış anlaşılmanın nedeni bulundu

Yanlış anlaşılmanın nedeni bulundu

Bilimadamları kadınların ağzından günde ortalama 23 bin kelime çıktığını, erkeklerin ise bu sayının yarısıyla yetindiğini tespit etti. Uzmanlara göre kadınlar ve erkekler arasındaki yanlış anlaşılmanın nedeni bu fark.

Alman Freundin dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla konuşuyor. Araştırmada, kadınların ağzından günde ortalama 23 bin kelime çıktığı, erkeklerin ise kadınların kullandığı kelime sayısının yarısıyla yetindiği belirlendi.

Berlinli Psikolog Constanze Fakih, kadınlar ve erkekler arasındaki yanlış anlaşılmaların bundan kaynaklandığını tahmin ediyor.

Erkekler akşam niye konuşmuyor?
İletişim uzmanları Allen ve Barbara Pease, erkeklerin az konuşmasının beyinlerinden kaynaklandığını belirterek, erkeklerin beyinlerinin sağ tarafının gün boyu yapılan işlerle meşgul olurken, konuşma ve dinleme için görevli sol tarafın geçici olarak devre dışı bırakıldığını söylediler. Uzmanlar bunun, erkeklerin akşam saatlerinde konuşmamasının nedeni olduğunu kaydettiler.
Yayın tarihi: 09.09.2002
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.