Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yangın sahnesinde zor anlar yaşadı

Yangın sahnesinde zor anlar yaşadı

Show TV ekranlarında 24 Temmuz Salı günü ekrana gelecek olan iddialı dönem dizisi Ustura Kemal’in ilk bölümünde ekrana gelecek olan yangın saatlerinde heyecanlı dakikalar yaşandı.

Yangın sahnesinde zor anlar yaşadı

İstanbul Üsküdar’da uzun yıllar önce yaşamış ve namı uzak diyarlara ulaşmış bir yiğidin, vatanseverliği ve aşklarıyla dillere destan bir kabadayının hikayesini konualan Ustura Kemal’in Bilezikçiler Çiftliği’nde gerçekleştirilen çekimlerinde Ustura Kemal’e hayat veren ünlü oyuncu Oktay Kaynarca zor anlar yaşadı.

Dizinin Genel Sanat Yönetmenliğini yapan Şakir Demir Pehlivan ve ekibi tarafından bir hafta da hazırlanan ev, yarım saat içinde kül oldu. Profesyonel bir ekiptarafından kurulan düzeneklerle kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen yangın sahnelerinin çekimleri sırasında ise güvenlik amacıyla iki itfaiye aracı dahazırda bekletildi. Ustura Kemal’in yanan bir evde mahsur kalan bebeği kurtarmak için gözünü kırpmadan alevlerin içine daldığı çekimler sırasında saçının bir kısmı da yanan Oktay Kaynarca “Mümkün olduğu kadar bu tarz sahnelerde dublör kullanmamaya çalışıyorum ama sadece ufak bir yerde kullandık. Bunun dışında diğer tüm sahnelerin hepsinin gerçekleştirilmesini ben sağladım. Zaten yakın çekimlerde dublör kullanma gibi bir şansınız pek yok. Üstüme yanan kalasların düşmesi,sırtımdaki paltonun yanması, bunların hepsi kontrollü yapıldı ama bir yerde saçım yandı. Düzeltmek için saçımı kesmek zorunda kaldık. Risk içermiyor muiçeriyor ama çekmek zorundaydık. Genelde böyle sahnelerde koruyucu maddelersürülür ama ben de tam aksine inandırıcılık açısından yansın diye üstüme başıma bazı maddeler sürüldü. O yangın sırasında evin yanına yaklaşmak gerçekten mümkün değildi” dedi.

Haldun Sevel’in eserinden uyarlanan Yapımcılığını Süreç Film/Ali Gündoğdu, İnciGündoğdu, proje tasarımını ve yönetmenliğini usta bir isim Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği, Oktay Kaynarca, Naz Elmas ve Emre Kınay’ın yanı sırakalabalık bir oyuncu kadrosunun yer aldığı dizi 24 Temmuz Salı akşamı Show TV ekranlarında olacak.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 17.07.2012
493
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.