Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yan yana 5, kol atmalı 10 TL

Yan yana 5, kol atmalı 10 TL

Modacı Cemil İpekçi, kendisiyle yan yana fotoğraf çektirenlerden 5 TL, omzuna kol atıp poz verenlerden ise 10 TL alacak.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde açılan Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi'nde ilk eğitim-öğretim dönemi başladı. Ünlü modacı hafta sonunda açılacak satış sergisinde kendisiyle yan yana fotoğraf çektirenlerden 5 lira, kolunu atıp çektirenden 10 lira alacağını; bunu da derneğe bağışlayacağını söyledi.

Bodrum Belediyesi Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesi, 9 kişilik bir ekiple farklı branşlarda 16 öğrenci ile eğitime başladı. Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Bodrum Sanat Eğitim ve Moda Derneği kurucu üyesi Hülya Kocadon da ilk derslerinde atölyeyi ziyaret etti. Kumaş tanıtımları ve yapılacakların tespit edildiği ilk gün çalışmasında, hafta sonunda İskele Meydanı'nda açılacak çadırda satılacak ürünler de belirlendi. İpekçi, kullanılmayan, sandıkta duran kumaş ve malzemelerin atölyeye getirilerek değerlendirilmesini de istedi.

BEDAVA FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK YOK
İpekçi, atölyede yapılan çalışmaların sergilenmesi ve satış yapılması için kurulacak çadırda para ile fotoğraf çektireceğini belirtti. Ünlü modacı, "Şimdiye kadar çok sayıda kişiyle fotoğraf çektirdim. Bundan sonra para ile çektireceğim. Artık Cemil ipekçi ile bedava fotoğraf çektirmek yok. Ressamlarımızın yardımıyla begonviller ile süslü bir Bodrum Hatırası hazırlayacağız. 45 dakika orada oturacağım, canı fotoğraf çekmek isteyene 5 lira, kolunu atıp çektirene 10 lira. Bu para da doğrudan doğruya Bodrum Sanat Eğitim ve Moda Derneğimize kalacak. Günde 50 ile 100 kişi fotoğraf çektiriyor. Kimsenin gönlünü kırmamaya çalışıyorum, ama derneğimize de bir faydamız olsun istiyorum. Yan yana fotoğraf çektirmek daha pahalı, yanağına öpücük isteyene daha pahalıö dedi.

ÇIPLAK DOLAŞIRIM İDDİASI
Geçen hafta koruması ile arkadaşına yapılan sözlü saldırıyı da değerlendiren İpekçi, "Başımıza böyle bir olay geldi. Adalet sistemiz de bir boşluk var. Bu boşluk da çok garip. Bir zamanlar polis her şeyi yapabilirdi. 10 sene öncesine kadar polis devleti gibiydik. Polis insanları alır götürür, haber bile alamazdık. Şu anda da polis hiçbir şey yapamıyor. Bir ortasını bulamıyoruz. Normal, medeni, demokratik kanunlarla ortasını bulamıyoruz. Dünyada, polis kimseye hakaret edemez, kimse de polise hakaret edemez.

Polis kimseye vuramaz, kimse de polise vuramaz. Bu insan haklarıdır. Polis kendini koruyamazsa, halkı nasıl koruyacak? Ben devlet koruması altındayım, nereden tehdit geldiği belli. Bana saldıran kişi, Bekir bey aracılığı ile saldırıda bulunuyor. İnanılmaz küfürler. Ve markette güvenlik kamerası kayıtları yok. Onu bile yok ettiler. Adamın nasıl geldiği, saldırdığı belli. Bu adamın GBT'sinde kasti adam yaralamak diye de bir suçu var. Siz bu adamı nasıl serbest bırakıyorsunuz, evini aramadan araştırma yapmadan?" dedi.

Tekrar bir saldırı olması durumunda sokakta çıplak dolaşacağını da iddia eden İpekçi, "Bu memlekette artık hırsızlar katiller dolaştığına göre, ben de çıplak dolaşmayı çok seviyorum, demek kanun yok anadan doğma çıplak dolaşırım" diye konuştu.
(Vatan)
Yayın tarihi: 03.08.2011
444
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.