Magazin

“Yakında Türkiye’deyim” dedi, 23 yıl sonra geldi

“Yakında Türkiye’deyim” dedi, 23 yıl sonra geldi

1989 yılında 'Yakında Türkiye’ye geleceğim' diyen Amerikalı şarkıcı Stevie Wonder, Türkiye'deki ilk konserini bu akşam veriyor.

1989 yılında Londra’daki ASPAVA lokantasının sahibi Hüseyin Eren tarafından konser vermek üzere Türkiye’ye davet edilen Stevie Wonder, “Türkiye’nin ismini duydum. Müziği seven sıcakkanlı insanların ülkesi olduğunu biliyorum. Yakında Türkiye’ye geleceğim” demiş, Hürriyet de Amerikalı şarkıcının bu sözlerini sayfalarına taşımıştı. Aradan tam 23 yıl geçti ve Stevie Wonder Türkiye’deki ilk konserini bu akşam veriyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) Garanti Caz Yeşili 15. yıl etkinlikleri kapsamında ağırlayacağı sanatçı, Küçükçiftlik Park’ta sahneye çıkacak. Konserde Wonder’a 10 kişilik bir müzisyen ekibi ve aralarında kızı Aisha Morris’in de bulunduğu üç kişiden oluşan bir geri vokal grubu eşlik edecek. Ayrıca sekiz kişilik bir koro da sahnede olacak.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 14.09.2012
386
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.