Magazin

Yağışlı hava geri dönecek

Yağışlı hava geri dönecek

Yurdun kuzey ve doğu bölgeleri yarın yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Hava sıcaklıkları da hafta ortasından itibaren yağış alan yerlerde 4-6 derece azalacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan "Meteorolojik Değerlendirmeye" göre, hafta sonunda yurdun doğu bölgelerinde etkili olan yağışlı hava, bugün yurdu terk edecek. Ancak yarın yurdun kuzey ve doğu bölgeleri yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Buna göre yarın Karadeniz kıyılarında başlayacak sağanak yağışlar, çarşamba günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda devam edecek.

Sıcaklık düşecek
Yağışlı hava perşembe günü Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkili olacak. Halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları da Çarşamba günü kuzey bölgelerinde, Perşembe günü de yurdun Doğu kesimlerinde 4-6 derece azalacak.
Yayın tarihi: 01.11.2004
329
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.