Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Votka içen öldü de, su içen ölmedi mi?

Votka içen öldü de, su içen ölmedi mi?

Rusya'da votka içme yarışmasına katılan bir genç müsabakayı kazandı ama hayatını kaybetti, ABD'de ise arkadaşlarından daha fazla su içeceğini iddia eden bir kişi hastanelik oldu.

Kişi başına yılda 15 litre saf alkol tüketilen Rusya'da bir mağazanın koyduğu 10 şişelik votka ödülünü alabilmek için mücadele eden yarışmacıların sonu kötü oldu. Yarım litrelik 3 şişe votkayı 30 dakikada içen müsabakanın galibi ölürken, katılımcıların çoğu hastaneye kaldırıldı. Volgodonsk savcısı Roman Popov, yarışmayı kazanan gencin 3 şişeden sonra fenalaşması üzerine bir taksiyle evine gönderildiğini, ancak 20 dakika sonra öldüğünü söyledi. Popov, yarışmayı düzenleyen mağaza müdürünün ölüme sebebiyet vermekle suçlandığını söylerken, mağazanın, en kısa zamanda en çok votkayı içebilen kişiye 10 şişe votka taahhüt ettiği ortaya çıktı.

Fazla su hastanelik etti
ABD'de ise arkadaşlarıyla kimin daha çok su içeceği konusunda iddialaşan genç, suyu biraz fazla kaçırınca hastaneye kaldırıldı. Teksas eyaletindeki Dallas kentindeki Southern Methodist Üniversitesi'nde okuyan 21 yaşındaki ekonomi bölümü öğrencisinin komaya girdiği açıklanırken, ne kadar miktarda su içip de kendini hastanelik ettiğine dair bir bilgi verilmedi.
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.