Magazin

Vize alamayınca kızı İnternet'ten istediler

Vize alamayınca kızı İnternet'ten istediler

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan Ayhan Atmaca, ABD'de çalışan kardeşi Metin Atmaca'ya İnternet aracılığıyla kız istedi.

Ortadoğu Dilleri Bölümü'nde öğretim görevlisi olan 29 yaşındaki kardeşi Metin Atmaca'nın aynı üniversitede görev yapan 26 yaşındaki Delia Avila ile evlenmek isteğini belirten Ayhan Atmaca, 'Kız istemek için Amerika'ya gitmek istedik, ama vize verilmedi. Bunun üzerine internet üzerinden bağlantı kurduk' dedi.

Gelinin babası ile konuşmuş
Bilgisayara bağlı kamera karşısında aile büyüğü olarak kızı kendisinin istediğini kaydeden Atmaca, 'Ben, gelinin babası Juan Avila ile kamera aracılığıyla konuştum. Gelinimiz öncelikle Müslümanlığı, ardından da Hakkári'ye gelin gelmeyi kabul etti. Şartları her iki taraf da kabul edince dualar edilip düğün günü kararlaştırıldı' diye konuştu. Teksas eyaleti Austin kentinde 150 kişinin katıldığı sade bir düğünle evlenen çifte bir düğün de Hakkári'de yapılacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.02.2005
529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.