Magazin

Vinçte bir uyurgezer

Vinçte bir uyurgezer

15 yaşındaki uyurgezer kız, gece 50 metrelik vincin tepesinde bulundu. Polis ve itfaiye, kızı uyandırmadan aşağıya indirdi.

Britanya'nın başkenti Londra'da 15 yaşındaki bir genç kızın yaklaşık 50 metre yükseklikte bir vincin kolunda uyurken bulunması şaşkınlık yarattı.

Güneydoğu Londra'da bulunan inşaatın yakınından geçen bir kişinin fark etmesi üzerine, bölgeye giden polis ve itfaiye görevlilerinin son derece dikkatli bir kurtarma çalışması yaptıkları ve genç kızın zarar görmeden vincin tepesinden indirilmesinin sağlandığı açıklandı.

Genç kızın uykusunda nasıl olup da evinden çıktığı, inşaat bölgesine gittiği, 50 metrelik yüksekliğe tırmandıktan sonra vincin iki kolundan birinin üzerinde en uca kadar ilerlediği bilinmiyor.

Uykuda ata binen de var
Kurtarma çalışmaları sırasında uzmanların uyarısıyla çok sessiz davranıldığı, genç kızın aniden uyanıp, panik nedeniyle aşağı düşmemesi için özen gösterildiği belirtildi. İtfaiye ekiplerinin, uyurgezer kızın yanında bulunan cep telefonu aracılığıyla vincin tepesinden genç kızın ailesine de haber verdiği açıklandı.

Bu arada Londra'nın en ünlü uyurgezer kliniğinden uzmanlar, uykusunda ata binen, helikopteri havalandırmaya çalışan hastaları bile bulunduğuna dikkat çekerek, yakınları arasında uyurgezer kişiler olan aileleri uyardı: "Her zaman çok dikkatli davranmanız gerekir." Bilim adamları uyurgezerliğin her 10 kişiden birini yaşamının en az bir döneminde etkilediğini ifade ediyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.07.2005
305
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.