Magazin

Vedat Günyol vefat etti

Vedat Günyol vefat etti

Çevirmen, eleştirmen ve yazar Vedat Günyol, İstanbul'da vefat etti. 93 yaşında ölen Günyol için, yarın saat 14.00'te Maltepe'deki 'Teknoloji Channel' televizyonu önünde tören düzenlenecek.

İstanbul'da 1911 yılında doğan Günyol, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, doktorasını da Paris'te tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı Neşriyat Müdürlüğü'nde Klasik Eserler Müşavirliği görevinde bulunan Günyol, daha sonra Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü Fransızca öğretmenliğine atandı.

Çok sayıda kitabı var
Bir süre Yücel Dergisi'nde çalışan ve Yeni Ufuklar Dergisi'ni çıkaran Günyol, Marmara Eğitim Kurumları Radyo TV Gazetecilik Teknik Meslek Lisesi'nde 'Demokrasi ve İnsan Hakları' konulu dersler verdi.

Maltepe Üniversitesi'nce 'fahri doktora' unvanı verilen Günyol'un, aralarında 'Gün Ola Harman Ola', 'Orman Işırsa', 'Çalakalem', 'Değişim' ve 'Güleryüzlü Ciddilik' adlı kitaplarının da yer aldığı çok sayıda eseri bulunuyor.

Cenazesi yarın
Günyol için, yarın saat 14.00'te Maltepe'deki 'Teknoloji Channel' televizyonu önünde tören düzenlenecek. Törenin ardından Erenköy Galippaşa Camii'ine getirilecek Günyol'un cenazesi, ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Yayın tarihi: 09.07.2004
387
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.