Magazin

Ve o gün geldi

Ve o gün geldi

Aylardır beklenen Rock'n Coke Festivali bugün Hezarfen Havaalanı'nda başlıyor. Festivale katılan yaklaşık 50 bin kişi müziğe ve eğlenceye doyacak

Hazırlıkları Hezarfen Havalanı'nda aylardır süren Rock'n Coke, bugün başlıyor. Rock kasabasına bugün ve yarın 50 bin kişinin gelmesi bekleniyor. Biletleri tamamen tükenen bugünkü programın ağır topları da The Cure ve Korn.

Bu yıl festivalde bazı değişikliklere gidildi. Rock'n Coke süresince konaklamak ve çadır kurmak isteyenler için kamp alanı kapasitesi 7 bin kişiye çıkarıldı, aynı anda 40 kişinin kullanabileceği duşlar yapıldı. İşte festivalle ilgili bilmeniz gereken her şey..

Festival alanına ulaşım
3 - 4 Eylül'de İETT ve İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri), festival alanına 09.00 - 21.00 saatleri arasında sürekli yolcu taşıyacak. İETT hareket noktaları şöyle:

 • Avrupa yakasında: Bakırköy Özgürlük Meydanı, Bakırköy İDO İskelesi, Taksim Meydanı otobüs durakları, Mecidiyeköy viyadük altı.


 • Anadolu yakasında: Kadıköy'deki Kumluk Durağı (Bostancı dolmuşlarının sol tarafında, Beşiktaş vapur iskelesinin karşısında).


 • NOTLAR:
  Festival alanına gidiş için İETT otobüslerinde Avrupa'dan 3, Anadolu'dan 4 tam bilet atılacak.
  Saat 22.00'den 03.30'a kadar düzenli olarak özel servisler hizmet verecek. İDO, 2 gün boyunca Rock'n Coke biletini gösteren herkese Bostancı - Bakırköy ve Kadıköy - Bakırköy karşılıklı seferlerinde ücretsiz hizmet verecek.

  Rock'n Coke'ta bunlar yasak
  Festival alanına sokulması yasaklananlar şunlar: Açık ve kapalı yiyecek -içecek, alkol içeren her türlü içecek ve sıvı (kolonya, parfüm, vb...), tedavi kapsamında olduğu reçeteyle kanıtlanmadıkça kırmızı reçete kapsamında olan sakinleştiriciler, teskin ediciler ve tüm ilaçlar, yasadışı madde ve uyuşturucular, kamp ocağı ve tüp, her türlü yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı madde, ateşli (ruhsatlı bile olsa) silah, çakı, bıçak ve her türlü delici ya da kesici, cam şişe ve malzeme, havai fişek, maytap vb, metal kutulu ya da cam şişeli pulvarizatörler, sprey deodorantlar, lazer kalem, anahtarlık, telsiz, radyo, müzik seti, her türlü ses kayıt cihazı, her tür profesyonel görüntü kayıt cihazı ve ışığı, her cins evcil hayvan (rehber köpekler hariç).

  Yanınızda bunları mutlaka götürün
  Kamp alanı bileti, fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus kâğıdı, ehliyet, pasaport), çadır - uyku tulumu - mat - çadır için kilit örtü (yalnızca kampçılar için), rahat ayakkabı ve yedeği, her türlü hava koşuluna uygun giysi ve yedekleri, kişisel hijyen ve temizlik malzemeleri, güneş kremi ve koruyucular, şapka, siperlik, güneş gözlüğü, küçük el feneri.

  Festivalde bugün
 • Ana Sahne

 • 14.00: Rashit ve Atari Teenage Riot solisti Hanin Elias ortak performansı.
  15.15: Pamela
  16.40: Ceza
  18.00: The Tears
  19.20: Skin.
  20.40: Gecenin en sert konserini ABD'li topluluk Korn verecek.
  22.40: Yıllardır beklenen The Cure, Türkiye'de ilk konserini verecek.

 • Burn Sahnesi

 • 12.00: Tamburada
  13.15: Karargâh
  14.15: Murat Beşer
  15.15: Angie Reed
  16.15: Style-ist
  17.15: Evil Nine
  18.30: Eden & Batu
  19.45: Johnny Rock
  21.00: Tom Middleton
  23.00: ((Emre)) & Tutan
  00.30: Ricardo Villalobos
  02.30: DJ Timo Maas
  (Milliyet)
  Yayın tarihi: 03.09.2005
  410
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.