Magazin

Ve Nilüfer sahneye çıktı

Ve Nilüfer sahneye çıktı

Meme kanserini yenen ve tedavi süreci nedeniyle konserlerine ara veren Nilüfer, 9 ay sonra ilk kez Ankara’da sahneye çıktı.

Yeniden sahnelere dönüyor olduğunun müjdesini geçen hafta veren sanatçı, Ankara Panora Alışveriş Merkezi’nin müşterileri için düzenlediği özel bir gecede sahneye çıktı.

Ankaralılar erken saatte itibaren Nilüfer’I izlemek için uzun kuyruklar oluşturdu. Seyircisini “Çok teşekkür ederim yeniden sahnede olmak, yeniden sizlerle olmak ne kadar büyük bir mutluluk, ne kadar büyük bir heyecan, bilemezsiniz. Bir kez daha sizlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hepiniz hoşgeldiniz. Umarım güzel dakikalar geçirirsiniz. Her dakikanın kıymetini bilin lütfen. Benimle birlikte şarkılara katılın. Birlikte söyleyelim ve keyifli anlar geçirelim bu akşam.

Çünkü sizler benim ilacımsınız.” Diye selamlayan Nilüfer, “Göreceksin kendini” ile başladığı şarkılarına, “böyle ayrılık olmaz”, “yolcu yolunda gerek”, “haram geceler”, “intizar”, ile devam etti. Nilüfer dinleyicisinin özlediği şarkılarından oluşan geniş bir repertuvar ile sahnedeydi. Sanatçı 22 şarkılık repertuarında “erkekler ağlamaz” da dedi, “ispanyol meyhanesi”ni de. Yıllar öncesine dönüp “dünya dönüyor”u da söyledi, Buğra Uğur anısına “kavak yellerini” de.

"Allah'ın şanslı kullarından biriyim"

Nilüfer, Buğra Uğur”un şarkısından önce yaptığı konuşmasında “Şanslı kullardan biriyim, onu biliyorum ve her gün şükrediyorum. Hayat öyle birşey ki, geçtiğimiz hafta inanılmaz bir coşku vardı içimde. Müthiş bir sevinç vardı. O sıkıntılı günleri geride bırakmış olmanın, yeniden şarkı söyleyebiliyor olmanın, yeniden sahnelere dönebilmenin, yeniden sizlerle birlikte olabilmenin sevinci coşkusu vardı .

Bugünü iple çekiyordum, bir an evvel bugün gelsin istiyordum. Ama hayat öyle bir şey ki, bir yanda bunlar yaşanırken bir yandan da müthiş bir hüzne boğulduk hepimiz, bütün arkadaşlarım ve ben. Çünkü benim yıllardır birlikte çalıştığım can dostum, mükemmel bir piyanist, müthiş bir besteciyi en önemlisi de tertemiz bir kalbi olan bir adamı, Buğra Uğur’a kaybettik maalesef.

Şu an hala inanamıyorum. Denize atladı ve herşey bitti. Bugün berat kandili, lütfen onun için dua edin olur mu? Allah rahmet eylesin. Nurlar içinde yatsın. Hep onu düşündüm kaç gündür, onun şarkısı nasıl söyleyeceğim dedim, onun o müthiş bestesini birlikte söyleyelim mi?” dedi. Ve kendisine katılan seyirciyle birlikte “kavak yelleri”ni söyledi. Nilüfer’in sahne ile buluşması Unicef’in kendisine verdiği çiçek ve alışveriş merkezinin hediyesi nazar boncuğu ile sona erdi.

Nilüfer bu arada hayranlarına bir müjde de vermeyi ihmal etmedi ve “12 Düet-2” için çalışmaya başladığını söyledi. Albümün sonbaharda çıkmasını planladığını müjdeledi. Nilüfer’in dinleyicisiyle buluşacağı ilk konser ise İstanbul’da olacak. Sanatçı 13 Eylül Perşembe akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena Sahnesi’nde olacak.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 06.07.2012
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.