Magazin

Ve Fevzi serbest

Ve Fevzi serbest

Beşiktaş'ın eski kalecisi Fevzi Tuncay'ın eski eşine ödeyemediği nafaka yüzünden hapis cezası almasının ardından Pascal Nouma ile başlayan yardım dalgası Rıdvan Dilmen, Tümer Metin, Tayfur Havutçu ve Rıza Çalımbay ile devam etti; 55 bin TL'lik ilk taksit yatırıldı. Tuncay tahliye edildi.

Beşiktaş'ın eski kalecisi Fevzi Tuncay'ın eski eşine ödeyemediği nafaka yüzenden hapis cezası almasının ardından Pascal Nouma dün gece Twitter üzerinden bir çağrıda bulunmuştu. Futbol dünyası bu çağrıya kayıtsız kalmadı ve Rıdvan Dilmen, Tayfur Havutçu, Tümer Metin ve Rıza Çalımbay gibi efsane isimlerin devreye girmesiyle Fevzi Tuncay'ın hapis cezasının kalkması için gerekli olan 55 bin TL'lik ilk taksit yatırıldı.

Beşiktaş 'ın eski kaleci lerinden Fevzi Tuncay 'ın eski eşine olan nafaka borcunu ödeyemediği için hapis cezası alması gündeme bomba gibi düştü. Beşiktaş camiasında şaşkınlıkla karşılanan bu gelişmenin ardından siyah beyazlı takımın eski futbolcularından Pascal Nouma, twitter aracılığı ile ilginç bir çağrıda bulundu.

Fevzi Tuncay ile Beşiktaş'ta birlikte oynayan Nouma, Beşiktaş camiasına çağrıda bulunarak twitter üzerinden "Fevzi kardeşimin düştüğü duruma çok üzüldüm, eski futbolcular bir araya gelip yardım etmeli, ben üstüme düşeni yapmaya hazırım" mesajını yolladı.

TAHLİYE EDİLDİ

Nouma'nın bu çağrısı üzerine efsane isimler de arkadaşları Fevzi'yi bu kötü günde yalnız bırakmamak için devreye girdiler. Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Pascal Nouma kısa süre önce devreye giren Rıdvan Dilmen ve Tayfur Havutçu'nun 55 bin TL'lik ilk taksidi yatırdığını söyledi. Yardıma Tümer Metin ve Rıza Çalımbay'ın da katıldığı belirtildi. Toplamda 150 bin TL olan para cezasının bu ilk taksidinin yatırılmasıyla Fevzi tahliye edildi.

Geri kalan ceza ise 3 bin TL'lik taksitler şeklinde ödenecek. Nouma bu taksitlerin ödenmesi konusunda da Fevzi'ye yardımcı olacaklarını belirtti. Ayrıca eski futbolcular başta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olmak üzere çeşitli kurumlarla görüşerek Fevzi'nin çalışabilmesi için imkan da yaratmaya çalışacaklar.

Yayın tarihi: 15.11.2013
623
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.