Magazin

Vatikan kitabı: Bol bol sevişin

Vatikan kitabı: Bol bol sevişin

Evlilik öncesi Fransız öpücüğünü bile 40 yıl önce yasaklayan Vatikan, şimdi bol bol sevişmeyi öneren bir kitaba onay verdi.

İki ilahiyatçının yazdığı "It Is A Sin Not To do It" (Bunu yapmamak günah) adlı kitapta Katolik çiftlere daha sık seks yapmaları öneriliyor.

Kitapta seksle ilgili merak edilen herşeyin yanıtının olduğu iddia ediliyor. Bu ay piyasaya çıkan rehberin kilisenin fiziksel mahremiyet konusundaki geleneksel tavrını kıracağı söyleniyor.

Nüfus artış endişesi
Vatikan'ın seks kitabına onay vermesi bazı kesimler tarafından Papalığın Katolik nüfusun azalmasına yönelik endişelerine dayandırıldı.,

Tartışmalı kitabın yazarları Roberto Beretta ve Elisabetta Broli, "Kilise sekse karşı değil. İnsanlar kiliseyi ve seksi düşündüklerinde yasakları ve tabuları düşünüyorlar. Kilise sadece doğum kontrolünü yasaklayıp beden günahları hakkında uyarmıyor. Kilisenin doğru şartlarda seksi desteklemesi gerekiyor" diye konuştular.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.11.2004
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.