Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Valiyi "Manyak" diyerek övdüler

Valiyi "Manyak" diyerek övdüler

Denizli Valiliği'ne 20 Şubat'ta başlayan Recep Yazıcıoğlu, şimdiden ilginç hikayelerin kahramanı oldu. Halkın sıradışı uygulamalarını övmek için sıfat bulamadığı Yazıcıoğlu için yerel Denge Gazetesi "Manyak Vali" manşetini attı.

Tokat, Aydın ve Erzincan'da farklı hizmet anlaşıyla dikkat çeken Yazıcoğlu, daha bir ayını doldurmadan, Valilik ve Vali Konağı'nda polis nöbetini, Denizli Müzesi personeline kravat zorunluluğunu, geçtiği yol güzergáhında polisin önlem alması uygulamasını, makam aracına polis eskortunu kaldırttı, makamının kapılarını açıp halk günü uygulamasını tüm çalışma günlerine yaydı, daire müdürlerinin basına açıklama yapmasını serbest bıraktı.

Bu arada kentte Yazıcıoğlu'nun uygulamalarıyla ilgili abartılı haberler konuşulmaya başlandı. Yerel gazetelerdeki köşe yazılarında anlatılan, internet sitelerinde yer alan, kahvelerde, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin sohbetlerinde dile getirilen ve yayıldıkça abartılıp fıkralaştırılan söylentiler kulaktan kulağa dolaşırken, yerel Denge Gazetesi, halkın Yazıcıoğlu'nu övmek için sıfat bulamadığını, "Manyak Vali", "Çılgın Vali" dediğini öne sürdü. Gazete manşetten verdiği konuya ilişkin haberine de 'Manyak Vali' başlığını attı.

"Vatandaş ne derse yazın"
Bu manşete tepki gösteren Yazıcıoğlu, "Gazetenin muhabiri bana geldi. Halkın hakkımda
bu tür yakıştırmalar yaptığını söyledi. Ben de 'Vatandaş ne düşünüyorsa onu yazın' dedim. Haberin içeriği iyi, ama başlık maksadı aşmış. Arkadaş ayıp etmiş, düzeltmesini isteyeceğim" dedi.
(DHA)
300
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.