Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Vali, hayırseveri omzunda taşıdı

Vali, hayırseveri omzunda taşıdı

İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, kente kültür merkezi yaptıran hayırsever işadamı Tonguç Ösen'i açılış töreninde omuzlarına alıp taşıdılar.

CMS Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tonguç Ösen tarafından Doğanlar Hüsnü Bornovalı İlköğretim Okulu'na yaptırılan Seniha-İsmail Ösen Kültür Merkezi'nin açılışında ilginç anlar yaşandı. İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, İlköğretim Okulu'na 100 milyar liralık yatırımla Kültür Merkezi yapan CMS Jant Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tonguç Ösen'i omuzlarına alıp taşıdılar. Ösen'e ''Daha çok jant sat ki, yeni okullar yap'' diyen Vali Göksu, eğitime katkı veren herkesi omuzlamaya ve alkışlamaya hazır olduğunu söyledi.

Bornova Doğanlar Mahallesi'ndeki Hüsnü Bornovalı İlköğretim Okulu bahçesinde 256 metrekarelik alana yapılan kültür merkezine Tonguç Ösen'in anne babası Hacı Seniha ve İsmail Ösen'in adları verildi. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Bornova Belediye Başkanı Cengiz Bulut ve CMS Grubu Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticileri de katıldı.

Hayırsever işadamı Tonguç Ösen, omuza alınmasına çok şaşırdığını, biraz da utandığını söyledi. Ösen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yasalara uyan, saygılı, kültürlü, sanatı seven gençler yetiştirmek için imkanı olan herkesi eğitime destek vermeye çağırdı.
(Hürriyet)
400
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.