Magazin

Vakko Cup'ta katılım rekoru

Vakko Cup'ta katılım rekoru

"Vakko Odyssee Cannes-İstanbul" yarışında mücadele eden 21 yelkenli yetişemese de, "Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus" dün yapıldı.

İstanbul Boğazı, "Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus" yelken yarışıyla şenlendi. Geçen yıl 83 ekibin yer aldığı, bu yıl 124 yelkenli ve bine yakın yarışmacının 'katılım' rekoru kırdığı yarışta tekneler, Kuruçeşme'deki Galatasaray Adası önlerinden yarışa başladı.

Uygun rüzgârla başlayan yarışta yelkenlerin Boğaz'da rengârenk görüntüler oluşturduğu şölende tekneler, Beykoz şamandıralarını dönüp akşam saatlerinde Ataköy Marina açıklarındaki finişe vardılar.

Ekipler, yarış sonrası Ataköy Marina'da düzenlenen Vakko imzalı Gala Gecesi'nde ödüllerine kavuştu.

Mücadele için Fransa'nın Cannes kentinden 25 Haziran'da yola çıkan ve önceki gece İstanbul'da olması beklenen "Vakko Odyssee Cannes-İstanbul" yarışında mücadele eden 21 yelkenli ise kötü hava şartları sonucu yetişemedikleri için "Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus"a katılamadılar.

Altın Yelkenli TEB'in
Cannes-İstanbul rotasında fırtınanın azizliğine uğrayarak Ege'deki Andross Adası'nda beklemek zorunda kaldıktan sonra yeniden yelken açan yatlar, son etap yarışı için önceki gün akşamüzeri Ataköy Marina'ya girdiler.

Bu yıl ilk defa Türkiye'de sona eren ''Vakko Odyssee Cannes İstanbul'' yelken yarışı da bu şekilde sonuçlandı. 15 günlük zorlu mücadelenin ardından dev yarışın finali İstanbul Ataköy Marina'da yapıldı. Erwan Tabarly ve Romain Attanasio'dan oluşan Türk Ekonomi Bankası ekibi en iyi zamanlamayla yarışı birinci tamamladı. Milliyet teknesi ise yarışı 13. sırada bitirdi.

'Fırtına bizi çok yordu'
Milliyet gazetesinin ekibinde yer alan Arif Gürdenli şunları söyledi: "Andross Adası'na yaklaştığımızda fırtına patladı. Bu nedenle yolculuk çok kolay olmadı. Büyük dalgalarla mücadele etmek zorunda kaldık. Fırtına ve rüzgârsızlık bizi çok yordu, zaman kaybettirdi."

Yelkenliler Ataköy Marina'ya geldi
Fransa'nın Cannes kentinden 25 Haziran'da yola çıkan Vakko Odyssee Cannes-İstanbul yelken yarışında mücadele eden yelkenlilerden 21'i, dün akşam Ataköy Marina'ya yanaştı. 2 yelkenlinin Roma ve Atina'da yarış dışı kaldığı öğrenildi. Milli yelkenci Arif Gürdenli ile Fransız Lionel Pean yönetimindeki Milliyet teknesi de Ataköy Marina'ya gelen yelkenliler arasındaydı.

Vakko Odyssee Cannes-İstanbul sıralaması
1- Türk Ekonomi Bankası: Erwan Tabarly ve Romain Attanasio
2- Bel Karper: Kito de Pavant ve Alberto Spina
3- Les Mousquetaires: Bertrand de Broc ve Lionel Lemonchois
4- Docteur Valnet: Laurent Pellecuer ve Andre Radier
5- Aras Cargo: Florence Arthaud ve Luc Poupon
6- Gedimat: Armel Tripon ve Thierry Chabagny
7- Inuit: Christophe Bouvet ve Bruno Jourdren
8- Marseille Enterprises: Jean Paul Mouren Elise Garcin
9- Sabah: Orhan Gorbon ve Rodolphe Jacq
10- Open Sea II: Dominic Luna ve Ramon Juneman,
11- Art Immobilier Construction: Daniel Dupont ve Thomas Philippe
12- Siemens: Marc Thiercelin ve Eric Drouglazet
13- Milliyet: Lionel Pean ve Arif Gürdenli
14- Connivence: Jacques Einhorn ve Christophe Lebas
15- Barbarossa/Tabuu: Cezmi Cankar ve Selim Kakis
16- Sco: Vincent Vachette ve Alexia Barrier
17- WS Innovation: Jean-Laurent Simon ve Erwan Noblet
18- Groupe Partouche: Christophe Coatnoan ve Stephane Sevaux
19- Intelecom: Pierre De Le Coz ve Guillaume Pietri
20- Mondial Assistance: Didier Bouillard ve Philippe Bouillard
21- Dedeman Hotels: Egemen Düzgören ve Ahmet Kulaçoğlu
(Milliyet)
Yayın tarihi: 09.07.2006
413
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.