Magazin

Uzaylıyım uzaylı

Uzaylıyım uzaylı

Cem Yılmaz sonbaharda vizyona girmesi beklenen filminde uzaylıların elinden kurtulmaya çalışan bir Türk'ü canlandırıyor. İşi zor. Kaçan da kovalayan da kendisi. Fragmanı herkesin dilinde olan 'G.O.R.A' adlı filmin çekimleri bugün başlıyor.

Şu sıralar 'The Matrix Reloaded'ı izleyenler Matrix'ten çok, başrolde Cem Yılmaz'ın oynayacağı 'G.O.R.A' adlı filmin fragmanını konuşuyor. Fragmanda Gora gezegeninden uzun saçlı bir süper kahramanla siyah gözlüğü ve göbeğiyle Cem Yılmaz misali bir Türk'ün kısa mücadelesi yansıyor beyazperdeye. Goralı'nın ışın kılıcına karşılık Türk'ün elinde tahta bir sopa var. 'Terbiyesiz' Goralı'ya kafa tutan Türk'ün bir anda ışınlanmasıyla sona eren fragmanda Cem Yılmaz 'çok yakında' anlamına gelen 'coming soon'a atıfta bulunup 'çok komiksuun' diyerek fragmana noktayı koyuyor. Sırf bu komik fragmanı görmek için 'The Matrix Reloaded'i izlemeye gidenler bile var.

Uzay üssü Belek'te
Seyirciye cümle âlemin önünde yakında görüşürüz mesajı gönderen Cem Yılmaz 'G.O.R.A'nın çekimlerine bugün başlıyor. Yılmaz'ın uzay üssü Antalya Belek'teki film stüdyosu. 'Biruzayfilmi' olarak nitelendirilen 'G.O.R.A'nın yönetmeni Yılmaz Erdoğan'la birlikte 'Vizontele'yi yöneten, ayrıca reklam filmleri ve klipleriyle tanınan Ömer Faruk Sorak. Senaryosu da Cem Yılmaz'a ait olan filmde Yılmaz'la birlikte Özge Özberk, Özkan Uğur, Şafak Sezer, Rasim Öztekin, İdil Fırat ve Erdal Tosun da rol alıyor.
Cem Yılmaz'ın hem bir Türk'ü hem de bir uzaylıyı canlandırdığı 'G.O.R.A', sonbaharda izleyici karşısına çıkacak. Filmde uzaylılar tarafından kaçırılan bir Türk'ün kurtulma mücadelesi var. Yani Turist Ömer ve Cüneyt Arkın'dan sonra Cem Yılmaz da Türklerin gücünü uzaylılara gösterecek!

Ani bir hareketle fermuar çeken adam
'G.O.R.A', Türk sinemasını desteklemek amacıyla kurulan ve ilk olarak 'Rus Gelin' filminin yapımcılığını üstlenen Türkfilmi'nin ikinci prodüksiyonu. Filmin konusuyla ilgili tek ipucu şimdilik fragmandan ibaret. Ama açılış sahnesinin duyumunu aldık. Duyumlara göre film şöyle başlıyor: Beyazperdeyi boylu boyunca uzay boşluğu kaplar, kamera ağır ağır küçük su birikintisine odaklanır, sonra ani bir hareketle fermuarını çeken adamın görüntüsü perdeye yansır...
(Radikal)
Yayın tarihi: 25.05.2003
485
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.