Magazin

Uzaylılar için anıt

Uzaylılar için anıt

ABD'de bir kasabada, 50 yıl önce uzaylıların ziyaret ettiği iddia edilen bölgeye, uzaylıları temsil eden bir anıt dikildi. UFO gördüklerini söyleyen Flatwoods kasabası sakinlerinin tarifiyle yapılan üç metre uzunluğundaki seramik anıtın açılışının ardından, üç gün süren UFO festivali başladı.

Ananova.com sitesindeki habere göre, 12 Eylül 1952'de polise bölgedeki Elk Nehri yakınlarına gökten yanan bir cisim düştüğü ihbarı yapıldı. Ertesi gün kasabanın okuluna yakın bir alanda top oynayan dört genç, esrarengiz bir araç gördüklerini söyledi. Kasaba sakinlerinden bir anne ve iki oğlu da üç metre boyunda, kırmızı yüzlü, yeşil giysili bir yaratık gördüklerini söyleyince, UFO efsanesi yayılmaya başladı.

Bugüne kadar sırrı çözülemeyen olay sonrasında uzaylıların varlığına inananlar Flatwoods'ta toplanmayı bir gelenek hale getirdi.

Bu yıl uzaylıların ziyareti anısına dev bir uzaylı maketinin de yer aldığı ufo festivalinin onur konukları, 50 yıl önce UFO'yu gördüklerini söyleyen anne ve oğlu oldu.

(Hürriyetim)
Yayın tarihi: 13.09.2002
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.