Magazin

Uzay yolculuğu için yerlerini ayırttılar

Uzay yolculuğu için yerlerini ayırttılar

Tasarımcı Philippe Starck, film yıldızı Victoria Principal ve 'Superman Dönüyor' filminin yönetmeni Bryan Singer turistik uzay yolculuğu için biletlerini ayırttı.

Yarı yörüngesel uzay yolculukları düzenleyen Virgin Galactic şirketi 2008'de başlatacağı turistik uçuşlar için şimdiden 200 bilet sattı.

Britanyalı milyarder Richard Branson'un sahibi olduğu firma, 109 bin sterline (300 bin YTL) mal olacak uçuşlar için 8.5 milyon sterlin (23.4 milyon YTL) depozit topladı.

Seyahat için yolcular, ayrı bir uçağa bağlı kalkış yapacak uzay gemisinden koltuk kiralayacak. 15 bin metre yükseklikte, uzay gemisinin gövdesi uçaktan ayrılacak.

Gemi yaklaşık 15 dakika uzayda kaldıktan sonra dünyadan 140 kilometre yukarıdaki yolculuğunu tamamlayarak dünyaya dönecek. Los Angeles yakınlarındaki Mojave Çölü'nden başlayacak yolculuğun toplam süresi 2 saat 15 dakika olarak planlanıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 19.07.2006
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.