Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Uzakdoğulu böcek, Türk erkeği tatlı yiyor

Uzakdoğulu böcek, Türk erkeği tatlı yiyor

İnsanoğlu, aktif seks yaşamı için binlerce yıldır kurbağa derisinden tahtakurusuna kadar çok çeşitli cinsel uyarıcıları afiyetle yiyor.

Erciyes Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Oğuz Ekmekçioğlu dünyanın çeşitli bölgelerinde cinsel uyarıcı (afrodiziyak) olarak kullanılan maddeleri ele alan bir çalışma yaptı. Araştırma insanoğlunun, aktif seks yaşamı için binlerce yıldır kurbağa derisinden tahtakurusuna kadar yemedik nane bırakmadığını ortaya koyuyor.

İSPANYOL SİNEĞİ:Kınkanatlı böcekler kantaridin adlı yakıcı bir kimyasal madde içeriyor. Binlerce yıldır cinsel uyarıcı olarak kullanılıyor. Bilim adamları Güneydoğu Asya'da canlı kınkanatlı böcek, Meksika'da ise tahtakurusu yeme geleneğini kantaridin içermesine bağlıyor.

AMBER: Ambra grisea bitkisinden elde ediliyor. Fareler üstünde yapılan deneylerde testosteron düzeyini artırdığı, erkek farelerde cinsel uyarım sağladığı gözlenmiş.

JAPON ERİĞİ: Uzakdoğu'da yaygın olarak kullanılıyor. Gingko ekstresi damar açıyor, kan akış hızını ve miktarını artırıyor. 6 ay sonra hastaların yüzde 50'si ereksiyon yeteneğini tekrar kazandı.

YOHİMBİN: Batı Afrika'da Coranthe Yohimbe ağacından elde edilen bir öz. Batı'da bir asırdır afrodizyak olarak biliniyor. İnsanlar için etkisi kanıtlanmadı.

KORE KIRMIZI GİNSENGİ: Bir Uzakdoğu bitkisinin kökünden elde ediliyor. Fiziksel (ve cinsel) performansı artırdığına inanılıyor. Ayrıca canlılık verdiği ve yaşlanmaya karşı direnci artırdığı görüşü yaygın. Hipertansiyon, ishal, meme ağrısı ve vajinal kanama gibi yan etkiler gösterebiliyor.

MACA FISTIĞI: And Dağları'nın 4000-4500 metre yükseklerinde yetişen bir bitki. Hayvanlarda cinsel davranışı artırdığı ispatlanmış ama sağlıklı erkeklerin hormonlarında hiçbir etkisi bulunmamış.

Aktarlar en çok ne satıyor
Bünsa Macunu
İÇİNDEKİLER: Karakovan balı, ısırgan tohumu, arı poleni, ginseng tozu, keçi boynuzu unu, toz tarçın, zencefil ve arı sütü.
Bu karışımdan ve erkeklerin sabahları birer kaşık yemesi öneriliyor. Amerika'dan ve Fransa'dan bile sipariş aldığını söyleyen aktar Kadir Kaşıkçı ek olarak gün içinde Antep fıstığı, fındık, ceviz ile meyve olarak muz, incir ve avokado yenilmesini tavsiye ediyor. (Bünsa, Balıkpazarı/İst.)

Afrodizyak macunu
İÇİNDEKİLER: Bal, balarısı poleni, ginseng kökü, arı sütü, keçiboynuzu tozu, çölekotu, tarçın, darifülfül, hint cevizi, kakule, kişniş, ısıngan tohumu, çam fıstığı, zencefil, şalgam tohumu (erkekler için), balarısı poleni, ginseng tozu, arısütü, çörek otu, tarçın, hint cevizi, kişniş, kakule, safran, zencefil, fildişi tozu, ısırgan tohumu, sandal ucu yağı (kadınlar için). Bu karışım sabah akşam aç karnına birer tatlı kaşığı yenecek. Üstüne yarım saat başka bir şey yenmemeli. Aktar Bahri Kılıç ihtiyaç duyana gün içinde tüketmesi için 'Gelin Çerezi' de satıyor. (Kırkambar, Beşiktaş/İst.)

Kuvvet macunu
İÇİNDEKİLER: Çakşır balı (çakşır bitkisinin kökünün balın içinde 15 gün bekletilmesiyle yapılıyor), polen, melekotu kökü, ginseng, yohimbe kökü (bir Afrika bitkisi), fildişi tozu (gerçek fildişinden), turp tohumu. için sabah akşam aç karnına birer kaşık, sadece ekstra performans için akşamları bir kaşık öneriliyor. İsteyen yanında hayıt tentürü de alabilir. Alkolle özü alınmış hayıt bitkisinden yapılan bu sıvı, suya damlatılarak günde 3-4 kez içiliyor. (Arifoğlu, Eminönü/İST.)

İş beyinde bitiyor
Ereksiyon sağlamada ve ereksiyonu sürdürmede esas kontrol beyinde. Duyu organlarımızla algıladığımız hisler beyindeki karmaşık süreç sayesinde cinsel isteğin artmasına ya da azalmasına neden oluyor. Sonuç olarak ortaya ereksiyon ya da ereksiyon kaybı çıkıyor.

İnsanlar daha iyi bir seks yaşamı için binlerce yıldır doğal ve doğaüstü güçlerden yardım almaya çalıştı. Ama son yıllarda Batı ülkelerinde bu tür tedavilere yönelişte önemli bir artış gözlemleniyor. Ne yazık ki çoğu hakkında yeterli bilimsel veri yok. Bu çalışma ile deneysel ve klinik çalışmaları yapılmış yaygın olarak kullanılan afrodiziyakları (cinsel uyarıcı) derledim. Zaman içinde bu tip preparatların da kontrol mekanizmasına dahil edilmesi gerekiyor. Çünkü birçok zararlı etkileri olabiliyor.
(Hürriyet Cumartesi)
Yayın tarihi: 13.11.2004
661
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.