Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Uyuşturucu için doktora gitmiş

Uyuşturucu için doktora gitmiş

Uyuşturucu kullandığı ve temin ettiği için hakkında 24.5 yıl hapis cezası istenen Deniz Seki'nin tedavi için psikiyatra gittiği kaydedildi.

Uyuşturucu madde kullandığı, çete üyesi olduğu ve uyuşturucu temin ettiği iddiasıyla 24 Şubat'ta tutuklanan ve hakkında 24,5 yıla kadar hapis cezası istenen Deniz Seki'nin, daha önce arkadaşlarının ısrarıyla uyuşturucu tedavisi için doktora gittiği ancak sonuç alamadığı ortaya çıktı.

Bakırköy ve Çocuk Tutukevi'nde tutuklu bulunan ve ilk duruşması 1 Eylül'de İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan Seki'nin iddianamesinde, yakın arkadaşı Funda Şebnem Özkan'ın ifadesi de yer alıyor. Özkan, ifadesinde Seki'yi tedavi olması için psikiyatra götürdüğünü belirterek, özetle şunları anlattı:

"Hüsnü Şenlendirici ile arkadaş olduktan sonra Seki'nin uyuşturucu madde kullandığı gördüm. Şenlendirici'den önceki dönemlerde uyuşturucu madde kullandığını hiç görmedim.

Seki'nin evinde Şenlendirici ile beraber, yaklaşık 6 - 8 ay kadar önce düzenek hazırlayarak kokain içtiklerini gördüm. Bu olaya bir kaç defa şahit oldum. Seki'yi, Şenlendirici ile birlikte kokain içerken gördüm. Deniz yakın arkadaşım olduğu için uyuşturucudan kurtarmak amacıyla defalarca ikazlarda bulundum. Hatta beraber Seki'nin psikiyatrına götürdüm ama sonuç alamadım."

İddianamede, Seki'nin eski sevgilisi aranjör Murat Yeter'in evine de uyuşturucu gönderdiği ifadesi yer alıyor.

Otelde kokain partisi iddiası
İddianamede evinin çok yakınındaki Kuruçeşme ve Nişantaşı'nda bir otelde kalan Seki'nin, sık sık arkadaşlarına uyuşturucu partisi verdiği iddiası da yer alıyor.

Şoförü Mecit Çam'ın ifadesinde de ayrıca Seki'nin gözaltına alınmadan bir hafta önce Niran Ünsal'ın tv8'deki programına konuk olduğunu ve yayına çıkmadan önce Apo isimli şahıstan uyuşturucu istediğini ve gelen uyuşturucuyu da Seki'ye verdiği bilgisi de bulunuyor.
(Milliyet)
381
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.