Magazin

Uyurgezer seksi

Uyurgezer seksi

Sydney'de yaşayan uyurgezer evli bir kadının, geceleri dışarı çıkıp tanımadığı kişilerle bilinçsiz şekilde seks yaptığı ortaya çıktı.

Avustralya'da orta yaşlı bir kadının, uyurgezerlik sırasında eşini rastgele insanlarla aldattığı ortaya çıktı. Sydney Morning Herald gazetesine göre, adı saklı tutulan orta yaşlı kadının eşi, sabahları çevrede atılmış prezervatifler buldu.

'Uyku seksi' tanısı
Durumdan şüphelenen adam, bir gece eşinin yatakta olmadığını fark edip dışarı çıktığında karısını yabancı bir adamla yakaladı. Kadının yaptığı bu eyleme doktorlar 'uyku seksi' adını veriyor. Kadının yaşadığı bu ikili yaşamdan habersiz olduğu kaydediliyor.

Hiçbir şey hatırlamıyor
Araştırmalar, kadının derin uykudan hafif uykuya geçmeden yatağından çıktığını ve bu yüzden hiçbir şey hatırlamadığını gösterdi. 'Uyku seksi' vakalarının çoğuna psikolojik problemlerin neden olduğu belirtildi. Kadın, bir psikoterapist tarafından tedavi edildi.

Yakında literatüre girecek
'Uyku seksi'nin, cinsel istismar ya da sorunlardan ortaya çıkmadığını savunan yetkililer, konunun yakında uluslararası uyku düzensizlikleri hastalıkları arasında yer alacağını söyledi.
Yayın tarihi: 15.10.2004
515
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.